novakmartin

Může tank na silnici?

Může jak chce nebo musí mít např. gumové pásy.

Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Tank na silnici může, ale tu silnici velice rychle zničí. Proto se v době míru používají pro přesuny gumové vložky mezi pásy, aby silnici neničil. Většinou se v klidové době přepravují tanky na delší vzdálenost vlakem, nebo na tahačích. V době válečného konfliktu se takové věci, jako je poničená silnice neřeší.

Další odpovědi
Banán88

… mam dojem, ze muze i s ocelovymi.. tedy podle historickych analu se takto domnivam, jelikoz jsem se nikde nedopatral o zmince, ze by se nejaka okupace pozdrzela vinou vymeny pasu ocelovych za gumove pri prejezdech z terenu na verejnou komunikaci kterou by byl myslen dlazdeny ci asfaltovy povrch..

Emefej

Na silnici jsem ho párkrát viděl a gumové pásy rozhodně neměl.