Misa503

Jakou má přibližně nosnost traverza typu I 140, která bude zabudovaná 30 cm v betonové zdi na každé straně?

Dobrý den. Potřeboval bych orientačně zjistit, jakou má přibližně maximální ( uprostřed traverzy ) nosnost traverza typu I 140 , ktará bude zabudovaná 30 cm v betonové zdi na každé straně. Zdi jsou od sebe 3 m.

Když budou takové traverzy dvě vedle sebe – vzdálené od sebe 1 m, tak bude nosnost 2× větší ?

Děkuji případně za odpověď.

.....

Jakou má přibližně nosnost traverzy I 140 na 3m ?

Odpovědi
Dochy

Těžko spočítat. Mohlo by Ti pro představu pomoct tohle:
http://mve.ener­getika.cz/uzi­tecnetabulky/bre­meno-na-nosniku.htm