Jakou knihu ze série Zeměplocha bych měl číst jako první, pokud se sérií začínám?

Mě se osobně podle popisu zalíbila Barva Kouzel, ale nechám to spíš na Vás.
Doplňuji:
Díky, budu tedy uvažovat jestli Mort nebo Barva Kouzel=D

Nejlepší odpověď
Michal M.

Taky jsem začínal Barvou kouzel, ostatně mám pocit, že to i je první kniha ze série. Dobře tě vtáhne do děje. Rozhodně doporučuji 🙂

Další odpovědi
RyuzakiKate

Dotaz jsem předhodila příteli, milovníkovi Pratchetta:
to asi pro každého jinak. já bych barvu kouzel třeba nedoporučil jako první. Rozhodně jednu z prvních ale ne první. Podle toho jestli člověk inklinuje k čarodějkám nebo mágům tak čaroprávnost, jestli k hlídkám tak stráže stráže (můj typ), jestli k smrťovi, tak mort, jestli k mrakoplašovi tak možná tu barvu kouzel.