Misulka_X

Jakou doporučíte kapesní knihu o bylinkách k jejich rozpoznání?

Zdravím,

chtěla bych si rozšířit obzory v rozpoznávání různých rostlin (hlavně léčivé byliny) v naší přírodě a k tomu by se mi hodil nějaký šikovný kapesní atlas. Určitě by měl mít větší obrázky a i popis rostliny (vzhled, výskyt, doba květu, využití…). Je jich více, nebránila bych se novým ani starším rokům vydání, tak co byste doporučili?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
beer

Mám jen starší atlasy rostlin bez zaměření na léčivky, podívej se ale na nabídku knihkupectví:
http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=l%C3%A9­%C4%8Div%C3%A9+by­liny&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest#client=o­pera&hs=hk3&ch­annel=suggest&scli­ent=psy-ab&q=l%C3%A9%­C4%8Div%C3%A9+ros­tliny+K%C4%8D&o­q=l%C3%A9%C4%8Div%C3%A9+­rostliny+K%C4%8D&g­s_l=serp.3...12891­.20941.0.21408­.17.10.0.7.7.4­.1340.3368.2j4j0j1j1j1­j0j1.10.0...0­.0...1c.1.15.psy-ab._bjq69H2pLY­&pbx=1&bav=on­.2,or.r_qf.&bvm=bv­.47244034,d.ZGU&fp=fbf7­0968b2e1479e&biw=1019&bi­h=630

Další odpovědi
badisko

no problem techto kapesnich knih je ten ze jsou kapesni a neobsahuji noc informaci …pokud chces neco vedet o bylinach tak ti doporucim toto …http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/rostliny-v-domaci-lekarne-128130
je v ni vse ..od rozpoznani k cemu se dana bylina pouziva ..kdy se sbira jak se susi a dalsi informace jedna z nejlepsich a nejprehlednejsich jaka mi prosla rukama …pokud jde jen o detalnejsi rozpoznani bylin tak je dostacujici starej kapesni Atlas rostlin ..presneji tento …http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/kapesni-atlas-rostlin-72280