Pokročilý

Jakou čtečku knih vybrat k zobrazování formátu pdf?

V technických specifikacích modelu PocketBook 624 Touch je uvedena rychlost procesoru 1 GHz a velikost operační paměti 256 MB. Oproti tomu dražší model PocketBook Touch lux 623 má rychlost procesoru jen 800 MHz a operační paměti 128 MB. Proto bych se rád zeptal, jestli je PocketBook 624 Touch znatelně rychlejší než PocketBook Touch lux 623. Čtečku bych využíval, mimo jiné, i k zobrazování formátu pdf a k tomu je, podle mého názoru, potřeba vyšší rychlost. Jakou čtečku byste mi doporučili více?
Doplňuji:
Tak nakonec jsem se rozhodl pro PocketBook Touch lux 623. Přesvědčil mě hlavně jemnější display a nasvícení pokládám také za užitečné. Tablet je jistě dobrá věc, ale ne zcela ideální na čtení knih. Děkuji za odpovědi. :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

624 bude asi o poznání rychlejší, nejen díky rychlejšímu procesoru, ale taky proto, že je to novější model a tak lze očekávat i lepší optimalizaci firmware. Ale zase to není podle mého žádný "šílený" výkonnostní skok. Vyšší cena modelu 623 je způsobena jednak tím, že je displej nasvícen a jednak jeho vyšším rozlišením (1024×758 oproti 800×600) při stejné velikosti 6''. I proto bych se osobně přiklonil k dražšímu modelu, přestože je pomalejší. Obsáhlejší porovnání obou modelů viz zdroj (částečně anglicky, stránky nejsou dokonale přeloženy).

Ještě dodatek pro LucyLu99: porovnávat klasický tablet se čtečkou s technologií e-ink je asi jako porovnávat co je lepší, zda bagr nebo moped. Ano, s obojím se dá někam dojet, ale tím veškeré srovnávání končí. Aplikace Floowie, GoogleDisk a iKiosek jsou z hlediska e-čtečky naprosto irelevantní, tak jako s mopedem nevybagruju příkop a s bagrem se někam dopravím za asi tak 40× delší čas než s mopedem.

Zdroj: http://www.pocketbook-int.com/ cz/products/compare/6073%2B711 5

Další odpovědi:

Osobně bych řekla, že není nad tablet, například od Apple, který mam já. Mam tam Floowie, Google Disk, iKiosek a fakt si ho nemůžu vynachválit. Sice dražší cena, ale zas tam jde uplně všechno - od her až po pracovní aplikace typu Evernote. Neměnila bych! Vím, že jsem asi moc nepomohla. :)

Já teda knížky čtu na iphonu4 (koupil sem si ajfon... bílý 4s... :-)))

ale de vlastně jen o displej, jeho velikost a ostrost, zbytek je docela nedůležitý. jinak formát PDF je většinou naprd, zkus spíš ePub. A úplně nejdůležitější je kde si knížky stahovat. zrovna nedávno jsem našla web www.ekniha-zdarma.cz, je tam asi padesátka knih, legálně a zadarmiko.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.