Baron_X

Jakou čtečku knih vybrat k zobrazování formátu pdf?

V technických specifikacích modelu PocketBook 624 Touch je uvedena rychlost procesoru 1 GHz a velikost operační paměti 256 MB. Oproti tomu dražší model PocketBook Touch lux 623 má rychlost procesoru jen 800 MHz a operační paměti 128 MB. Proto bych se rád zeptal, jestli je PocketBook 624 Touch znatelně rychlejší než PocketBook Touch lux 623. Čtečku bych využíval, mimo jiné, i k zobrazování formátu pdf a k tomu je, podle mého názoru, potřeba vyšší rychlost. Jakou čtečku byste mi doporučili více?
Doplňuji:
Tak nakonec jsem se rozhodl pro PocketBook Touch lux 623. Přesvědčil mě hlavně jemnější display a nasvícení pokládám také za užitečné. Tablet je jistě dobrá věc, ale ne zcela ideální na čtení knih. Děkuji za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
cochee

624 bude asi o poznání rychlejší, nejen díky rychlejšímu procesoru, ale taky proto, že je to novější model a tak lze očekávat i lepší optimalizaci firmware. Ale zase to není podle mého žádný „šílený“ výkonnostní skok. Vyšší cena modelu 623 je způsobena jednak tím, že je displej nasvícen a jednak jeho vyšším rozlišením (1024×758 oproti 800×600) při stejné velikosti 6''. I proto bych se osobně přiklonil k dražšímu modelu, přestože je pomalejší. Obsáhlejší porovnání obou modelů viz zdroj (částečně anglicky, stránky nejsou dokonale přeloženy).

Ještě dodatek pro LucyLu99: porovnávat klasický tablet se čtečkou s technologií e-ink je asi jako porovnávat co je lepší, zda bagr nebo moped. Ano, s obojím se dá někam dojet, ale tím veškeré srovnávání končí. Aplikace Floowie, GoogleDisk a iKiosek jsou z hlediska e-čtečky naprosto irelevantní, tak jako s mopedem nevybagruju příkop a s bagrem se někam dopravím za asi tak 40× delší čas než s mopedem.

Zdroj: http://www.poc­ketbook-int.com/cz/pro­ducts/compare/6073%2B71­15

Další odpovědi
LucyLu99

Osobně bych řekla, že není nad tablet, například od Apple, který mam já. Mam tam Floowie, Google Disk, iKiosek a fakt si ho nemůžu vynachválit. Sice dražší cena, ale zas tam jde uplně všechno – od her až po pracovní aplikace typu Evernote. Neměnila bych! Vím, že jsem asi moc nepomohla. :)

Razza

Já teda knížky čtu na iphonu4 (koupil sem si ajfon… bílý 4s… 🙂

ale de vlastně jen o displej, jeho velikost a ostrost, zbytek je docela nedůležitý. jinak formát PDF je většinou naprd, zkus spíš ePub. A úplně nejdůležitější je kde si knížky stahovat. zrovna nedávno jsem našla web www.ekniha-zdarma.cz, je tam asi padesátka knih, legálně a zadarmiko.