Avatar uživatele
Ušel ventil

Jaké víno preferujete? Nebo i nějaký jiný mok?

Při významných příležitostech.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, aliendrone před 2255 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Bílé

Z tichých vín šedou rulandu. Sekt mám taky rád.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kodl67

Červené

Třeba Merlot.

Upravil/a: kodl67

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Červené

Merlot

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jiný nápoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

Bílé

Rulandské šedé. Občas růžové či šumivé. Červené tak jednou ročně, nevyhledávám, je na mne těžké. Poslední dobou jsem si oblíbila přírodní jahodové víno, které se pije samo, neb chutná jak rozmixované jahody. Naučila jsem jej pít už pár lidí, mužů nevyjímaje. A to nikdo z nich nebyl vinařem 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Raději pivo

Jsem především pivař, ale když už víno, tak bílé polosuché.

Edit: … a jsi si vědom, že po tom doplnění ztrácí celá anketa smysl? Uživatelé doposud odpovídali na něco úplně jiného.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Bílé

Záleží na okolnostech, třeba ke guláši si zásadně dávám pivo.

Upravil/a: Jan Kunčar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Raději pivo

Nejlepší víno je pivo!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Červené

A vzhledem k tomu, že skoro celkem pravidelně, každý den 2–4 dcl, tak, zejména z finančních důvodů-důchodce (přiznám se), kupuji stolní víno „Španělský krabicák“ Valdesol Vino Tinto Schemidulce v Kauflandu. Stával 24,– Kč, v akcích dokonce i 18,– Kč. teď jej ale potvory zdražili až na 39,90 Kč. A není opravdu špatný.
Jinak pochopitelně lepšími víny nepohrdám. 🙂
No ale dobré pivko mám také rád. 1 x za týden v hospůdce páreček Svijanů Máz 11 a občas zajdu do místních okolních hospůdek, kde vaří i vlastní piva.
A docela dobrá. Akorát cena lepšího piva je dražší i než ten „krabicák“.:-(

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Červené

Spíš červené, ale dám si i bílé a růžové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gestas

Bílé

Hradní svíce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Červené

Červené suché. Zweigeltrebe, Dornfelder, Cabernet Sauvignon. Ze zahraničních odrůd Rioja ze Španělska nebo Malbec. Odrůda nemá však zásadní význam. Vypiju totiž všecko, co je dobré, jakékoli barvy a odrůdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Šumivé

To záleží na okolnostech – co je k němu, počasí a vůbec. Také ročník hraje roli. Nedovedu si představit, že bych si dal víno k vepřuknedluzelu, k tomu jedině pivo. Poslední dobou jsem nějak zatížený na likérová vína jako Malaga, Porto.

Nicméně k dotazu – při významných příležitostech je tradicí nějaký sekt, pokud možno přímo šampaňské. Jsem prostě v těhle věcech konzervativní tradicionalista. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kefud

Červené

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jiný nápoj

,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sanskrybastr

Bílé

Kvalitní bílé víno je podle mého nejlepší. Červené mi tolik nechutná. Ovšem sehnat opravdu kvalitní víno také není zrovna jednoduché. Ta ze supermarketů jsou strašná. Já osobně mám velmi dobrou zkušenost třeba s tímto obchodem: https://alife­a.cz/cenik/bi­la.html

Upravil/a: sanskrybastr

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Janka Terová

Červené

Já rozhodně upřednostňuji moravská vína https://www.al­kohouse.cz/mo­ravska-vina . Nejradši mám červené

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek