Ušel ventil

Jaké víno preferujete? Nebo i nějaký jiný mok?

Při významných příležitostech.

Nejlepší odpověď
Kepler

Bílé

Z tichých vín šedou rulandu. Sekt mám taky rád.

Další odpovědi
kodl67

Červené

Třeba Merlot.

Arne1

Červené

Merlot

zjentek

Jiný nápoj

Malvína

Bílé

Rulandské šedé. Občas růžové či šumivé. Červené tak jednou ročně, nevyhledávám, je na mne těžké. Poslední dobou jsem si oblíbila přírodní jahodové víno, které se pije samo, neb chutná jak rozmixované jahody. Naučila jsem jej pít už pár lidí, mužů nevyjímaje. A to nikdo z nich nebyl vinařem 🙂

quentos

Raději pivo

Jsem především pivař, ale když už víno, tak bílé polosuché.

Edit: … a jsi si vědom, že po tom doplnění ztrácí celá anketa smysl? Uživatelé doposud odpovídali na něco úplně jiného.

Jan Kunčar

Bílé

Záleží na okolnostech, třeba ke guláši si zásadně dávám pivo.

jáára

Raději pivo

Nejlepší víno je pivo!

Jiří Bohumil

Červené

A vzhledem k tomu, že skoro celkem pravidelně, každý den 2–4 dcl, tak, zejména z finančních důvodů-důchodce (přiznám se), kupuji stolní víno „Španělský krabicák“ Valdesol Vino Tinto Schemidulce v Kauflandu. Stával 24,– Kč, v akcích dokonce i 18,– Kč. teď jej ale potvory zdražili až na 39,90 Kč. A není opravdu špatný.
Jinak pochopitelně lepšími víny nepohrdám. 🙂
No ale dobré pivko mám také rád. 1 x za týden v hospůdce páreček Svijanů Máz 11 a občas zajdu do místních okolních hospůdek, kde vaří i vlastní piva.
A docela dobrá. Akorát cena lepšího piva je dražší i než ten „krabicák“.:-(

lota

Červené

Spíš červené, ale dám si i bílé a růžové.

Gestas

Bílé

Hradní svíce.

klumprt

Červené

Červené suché. Zweigeltrebe, Dornfelder, Cabernet Sauvignon. Ze zahraničních odrůd Rioja ze Španělska nebo Malbec. Odrůda nemá však zásadní význam. Vypiju totiž všecko, co je dobré, jakékoli barvy a odrůdy.

aliendrone

Šumivé

To záleží na okolnostech – co je k němu, počasí a vůbec. Také ročník hraje roli. Nedovedu si představit, že bych si dal víno k vepřuknedluzelu, k tomu jedině pivo. Poslední dobou jsem nějak zatížený na likérová vína jako Malaga, Porto.

Nicméně k dotazu – při významných příležitostech je tradicí nějaký sekt, pokud možno přímo šampaňské. Jsem prostě v těhle věcech konzervativní tradicionalista. ;) :D :D

kefud

Červené

Drap

Jiný nápoj

,

sanskrybastr

Bílé

Kvalitní bílé víno je podle mého nejlepší. Červené mi tolik nechutná. Ovšem sehnat opravdu kvalitní víno také není zrovna jednoduché. Ta ze supermarketů jsou strašná. Já osobně mám velmi dobrou zkušenost třeba s tímto obchodem: https://alife­a.cz/cenik/bi­la.html

Janka Terová

Červené

Já rozhodně upřednostňuji moravská vína https://www.al­kohouse.cz/mo­ravska-vina . Nejradši mám červené