Avatar uživatele
BEAES

Nastal čas burčáku, máte ho rádi?

Kolik je dobré vypít pro zdraví, neví někdo? Slyšela jsem, že tolik, kolik je v těle krve.....(během celé sezóny, ne za den :o))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BIGFOOT před 4978 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
verka

Při burčáku si vždycky vzpomenu, jak Bolek Polívka prodával archivní burčák a lidi chodili a kupovali.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
martina1

Tak právě teď lituji,že nebydlím na Moravě.Burčák milujeme,ale je těžké koupit dobrý.Burčák,který prodávají u silnice a týden na něj praží slunce moc společného s burčákem nemá.Sousedovi vozí známí,tak si berem od něj deset litrů,ale je to málo.Nám to BEAES navydrží ani celý víkend:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Já jako Pražák burčáku nevěřím a nepiju ho.Bůh ví co se tu prodává na ulicích za patoky.:-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Mám kamaráda na Břeclavsku a každý rok jezdím na burčák a vždycky dopadnu špatně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

ale jo, můžu ho, jen je nebezpečí, že chutná jako dobrá šťávička, takže by se dal pít furt ;{))>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pondělí

Burčák již běží měsíc,a správný burčák je věda.fuguje jen hodinu,než se z moštu "uvaří"víno,
na ulicích se prodává většinou jablečný burčák,ale mnoho vinařů vysekalo před lety staré hlavy a vysadilo iršai jen na budčák a dovážejí do vinoték,v sobotu pozbírají v neděli nalisují a v pondělí dovezou,ve středu to je ale již víno,protože má slkohol,správný burčák je prost alkoholu,takže jej vypijete několik litrů.bez problémů
a je to nejzravěší poživatina ,obsahuje velké množství mléčných kvasinek vítamínů má hromadu,více než kyselé zelí,ale hlavně doplní biofloru v tlustém střevě.a nezapomeňme na hroznový cukr,který čistí játra a tím krev a netloustne se po něm,
Prostě v zahraničí nevědí o co přicházejí,
ve Francii se na mne dívali jako na blázna jekto,že to piju,teť jak tam dojedu o vinobraní,už číhají u kádí,jako na moravě
Sém každoročně vypiji,víc jak deset litrů,a nosí mi jej třeba i do nemocnice,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

No jéje. To je dobrota ( i když jsem celý rok abstinent ), tak si ho s chutí dám. Pije se skvěle a po dvou litrech jsem na šrot. Druhý den, abych se odstěhoval na záchod. No a pak čekám na další zase celý rok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Burčák si dám moc ráda a je jedno jestli bílý nebo červený.Jezdíme na ně do vinného sklepa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BIGFOOT

BEAES,to co se v dnešní době prodává je málo kdy skutečnej burčák.Lidi ho dělají z jablek,nalejou tam hodně cukru a z nějakýho patoku tam přimíchají hroznovou šťávou s peckama aby to vypadalo důvěryhodně.Když chceš opravdovej burčák tak musíš jet na Moravu do pravejch vinejch sklepů ale v ten správnej čas,protože burčák je burčákem jen tři dny.Doporučuje se ho za ty tři dny vypít co uneseš a zvládneš aby jsi potom nechodila po čtyřech a neublížila si.Jseš pěkná holka a tak by to byla škoda.BIGFOOT

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Spiritus

když se řekne burčák,vzpomenu si na film Bobule a nejvtipnější scénku s pány policajty při explozi :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek