BEAES

Nastal čas burčáku, máte ho rádi?

Kolik je dobré vypít pro zdraví, neví někdo? Slyšela jsem, že tolik, kolik je v těle krve.....(během celé sezóny, ne za den :o))

Nejlepší odpověď
verka

Při burčáku si vždycky vzpomenu, jak Bolek Polívka prodával archivní burčák a lidi chodili a kupovali.

Další odpovědi
martina1

Tak právě teď lituji,že nebydlím na Moravě.Burčák milujeme,ale je těžké koupit dobrý.Burčák,který prodávají u silnice a týden na něj praží slunce moc společného s burčákem nemá.Sousedovi vozí známí,tak si berem od něj deset litrů,ale je to málo.Nám to BEAES navydrží ani celý víkend:-)

ten který je

Já jako Pražák burčáku nevěřím a nepiju ho.Bůh ví co se tu prodává na ulicích za patoky.:-D

oskar

Mám kamaráda na Břeclavsku a každý rok jezdím na burčák a vždycky dopadnu špatně.

quentos

ale jo, můžu ho, jen je nebezpečí, že chutná jako dobrá šťávička, takže by se dal pít furt ;{))>

pondělí

Burčák již běží měsíc,a správný burčák je věda.fuguje jen hodinu,než se z moštu "uvaří"víno,
na ulicích se prodává většinou jablečný burčák,ale mnoho vinařů vysekalo před lety staré hlavy a vysadilo iršai jen na budčák a dovážejí do vinoték,v sobotu pozbírají v neděli nalisují a v pondělí dovezou,ve středu to je ale již víno,protože má slkohol,správný burčák je prost alkoholu,takže jej vypijete několik litrů.bez problémů
a je to nejzravěší poživatina ,obsahuje velké množství mléčných kvasinek vítamínů má hromadu,více než kyselé zelí,ale hlavně doplní biofloru v tlustém střevě.a nezapomeňme na hroznový cukr,který čistí játra a tím krev a netloustne se po něm,
Prostě v zahraničí nevědí o co přicházejí,
ve Francii se na mne dívali jako na blázna jekto,že to piju,teť jak tam dojedu o vinobraní,už číhají u kádí,jako na moravě
Sém každoročně vypiji,víc jak deset litrů,a nosí mi jej třeba i do nemocnice,

rybíz

No jéje. To je dobrota ( i když jsem celý rok abstinent ), tak si ho s chutí dám. Pije se skvěle a po dvou litrech jsem na šrot. Druhý den, abych se odstěhoval na záchod. No a pak čekám na další zase celý rok.

lorja

Burčák si dám moc ráda a je jedno jestli bílý nebo červený.Jezdíme na ně do vinného sklepa.

BIGFOOT

BEAES,to co se v dnešní době prodává je málo kdy skutečnej burčák.Lidi ho dělají z jablek,nalejou tam hodně cukru a z nějakýho patoku tam přimíchají hroznovou šťávou s peckama aby to vypadalo důvěryhodně.Když chceš opravdovej burčák tak musíš jet na Moravu do pravejch vinejch sklepů ale v ten správnej čas,protože burčák je burčákem jen tři dny.Doporučuje se ho za ty tři dny vypít co uneseš a zvládneš aby jsi potom nechodila po čtyřech a neublížila si.Jseš pěkná holka a tak by to byla škoda.BIGFOOT

Spiritus

když se řekne burčák,vzpomenu si na film Bobule a nejvtipnější scénku s pány policajty při explozi :D