zjentek

Jaké/které lékařské zákroky se provádějí pacientům na obezitologii?

Škála zákroků na obezitologii.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Zalepují se jim pusy lepicí páskou, aby je nenapadlo jíst. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Nemusí to být jen invazivní chirurgické zákroky, ale i multidiscipli­nární poradenství, viz https://www.ob­klinika.cz/lec­ba-obezity

marci1

Údajná rada doktorky na obezitologii:
„Doktorka mi jen řekla nežrat a nehladovět, páč si jinak to tělo řekne kdo ví kdy se ta kráva zase nažere a ukládá si tuky.“ 🙂
https://www.e­mimino.cz/dis­kuse/obezitolo­gie-mate-zkusenost-146056/

zjentek

Keplere a léčba poradenstvím také funguje? Myslím všeobecně… ubývá pacientů takto léčených? Klinika a poradenství… tady půjde nejspíš o „nějakou čistě teoretickou“ léčbu, ne? Utáhnou pojišťovny nákladné kliniky za jejich poradenství? I když- multidisciplinární zní strašně, osobně bych se toho asi bál a raději se krutě léčil! (;

Kepler

Samozřejmě, že funguje, ale je to taky na spoluúčasti pacienta. Třeba ti doporučí změnu stravovacích návyků a životního stylu, případně předepíše i léky, své řekne i diabetolog nebo jiný specialista, pokud je třeba (o tom je to slovo multidiscipli­nární). Jestli je tam nějaká spoluúčast zdravotních pojišťoven, to nevím. Tipoval bych, že pro pacoše to nebude zrovna levná záležitost.