zjentek

Jake/které jsou nesporné výhody polymerove zbraně/pistole před metalovou a naopak?

Odpovědi
aevul

Předpokládám, že myslíš krátkou kulovou, pak hlavní rozdíl je v hmotnosti. Polymerová lehčí na nošení, celokov přesnější na střelbu. I když je to silně relativní. Celokov sice obvykle míň kope, přesto leckdo může líp střílet s plasťákem. A menší pistolka celokovová s jednořadým zásobníkem, např. 7,65 Br, může být lehčí než plasťák s dvouřadou „devítkou“.

Jestli se bavíme o dlouhé kulové, pak by asi byla řeč o polymerové a dřevěné pažbě. Dřevěná je klasika, polymerová víc akční. Protože klasická dřevěná je určená hlavně pro lov, bude mít míň možností pro upevnění příslušenství, než polymerová.