OptieX

Jaké informace o bankovním účtu je bezpečné poskytnout?

Jaké informace je bezpečné poskytnout při nákupu počítačového programu přes internet? Chtějí po mě číslo karty, expirační datum karty, a security code(všechny údaje jsou na „kreditce“).
Hloupá otázka, ale tak co chcete, když jste si otevřel první běžný účet u banky.
Equa Bank
Mastercard

Nejlepší odpověď
postcd

s arygnocem nesouhlasím, číslo karty, expirační datum, a 3 místný kód bych nikomu nesděloval, pouze zadat na nějaké ověřené platební bráně, jejíž internetová adresa začíná https a je ověřená certifikační autoritou. kartou se dá platit i přes paypal třeba, ten považuji za důvěryhodnou platební bránu.
jinak číslo bank. účtu obvykle není potřeba skrývat

Další odpovědi
ReHu

Tyto údaje se běžně poskytují při platbě kartou on line.
Raději využívám služby Uloženka , Zásilkovna apod.

setapouch

Pokud máš tyto tři kódy, můžeš s kartou platit, jako bys byl její vlastník. Takže si dobře rozmysli, komu tyto údaje svěříš.

arygnoce neber vážně, je to takový místní slovák, který si hraje na hlupáka. A to velice přesvědčivě.

setapouch

Vepište odpověď..Zlatý
arygnoc

všetky tieto údaje (číslo karty, expirační datum karty, a security code) môžete bez obáv poskytnúť.

To je hodne nepovedeny vtip. Alespon doufam, ze jde o vtip a me umysl, protoze u slovaka jeden nikdy nevi.

Nahlaseno a doufam v urychlene smazani.

arygnoc

zasa si nepochopil otázku.
jedná sa o údaje poskytnuté PRI NÁKUPE – teda cez platobné rozhranie.

čítaj, čéče.

😉

setapouch

Takze kdyz ti prodam paratka, bez obav mi tyto udaje poskytnes?

Tyto udaje opravdu nemuze poskytnout bez obav, je potreba dobre zvazovat, komu je poskytne. Prave proto existuji 3DSecure platby.

arygnoc

tazateľ hovorí o nákupe cez internet (=>> cez platobné rozhranie).

viac niet o čom.

zasa sa iba potvrdzuje: nerozumieš čítanému textu.

😉

setapouch

Prodám ti je přes Internet. Poskytneš mi údaje o tvé platební kartě? Co kdyby ses přestal neustále vymlouvat a přiznal, že jsi šlápl vedle? Zase.

arygnoc

kúpim, čo by nie.
zriaď si e-shop, platobné rozhranie (to si musíš zaplatiť) a nie je problém.

tie údaje totiž NEZVERUJEM tebe (ani žiadnemu predajcovi).
[nie je to pre teba príliš zložitá informácia?]

😉

setapouch

To ale není pravda za všech okolností. Pokud obchod používá platební bránu 3DSecure, pak údaje dostane zpracovatelská ban­ka.

Pokud má ale obchodník vlastní platební rozhraní, což je stále ohromné procento (odhaduju nadpoloviční většina zahraničních obchodů), pak dostává údaje přímo obchodník.

Proto tvrzení „můžeš je dát bez obav“ není pravda. Můžeš je dát bez obav zpracovatelské bance. Nemůžeš je dát bez obav kdejakému obchodníkovi.

arygnoc

hoď sem nejaký link s vlastným platobným rozhraním (tvoje odhady sú irelevantné, realita je zaujímavá).

😉

očakávam tak 15–20.000 odkazov.

setapouch

Moc jich neznám, když na takový obchod narazím, jdu jinam. Ale vím o www.hannants.co.uk

Je jich opravdu stále ještě většina.

arygnoc

a tam nakupuješ bez zadávania údajov o platobnej karte?

hlavne že mažeš odpovede, ktoré sú správne.

na jednej strane bubákuješ o nebezpečenstve a potom tu vypľuješ „Moc jich neznám“.

si obyčajný pokrytec.

😉