paliska220Be

Jake horské kolo kolo?

Na letošní dovolenou si chci pořídit kolo a jezdit na výlety v zahraničí.
Nemám moc zkušeností protože jsem do ted jen běhal a moje staré kolo jsem vytáhl tak jednou.
Ted si chci pořídit nake lepší abych nemusel za rok kupovat další.
Nevíte o něčem v rozmezí 10 000– 15 000
predem dekuji
Doplňuji:
http://horska-kola.heureka.cz/

Nejlepší odpověď
Alesh

A chceš určitě horské? Za tyhle prachy to nebude nic moc. Ale v této cenové kategorii by se dal vybrat už moc pěkný kros. Pokud nechceš jezdit vyloženě v terénu, ale takové spíš vedlejšky, tu a tam nějaká polňačka či lesní cesta, pak je kros ideální. Pokud bys chtěl fakt drsnej terén, pak ti takhle levné horské taky stačit nebude. Já mám dobrou zkušenost s Maxbikem, viz zdroj. Jako ideaální volba, mi přijde „Tejo“, osazené sadou Deore. Klasický véčka brzdy. Hlavně ne lankové kotočovky, to fakt neber! A na krose, ani kotoučovky nemají smysl.

Zdroj: http://www.max­bike.cz/jizdni-kola-maxbike-2014/crossova-kola/od-10-000-kc-do-15-000-kc-1/

Další odpovědi
bluegrassák

Ahoj. Kolega přede mnou má pravdu, že slušnýho horáka za ty prachy neseženeš. Protože jsi běhal, také bych doporučil krossku a můžeš si na ni dát pořádný balóny. Ale s tím bych počkal. Sjezdil jsem na krossce (Dominator) Gardu, Moselu, Revu a tam jsou opravdu pohodový cyklostezky. Takže volba určitě kross a naše cyklotrasy v Jizerkách, Krkonoších, Orličkách nebo v Jeseníkách zvládneš též. Pokud nebudeš jezdit denně, tak investuj do kola rozumě. V cenových relacích 8–15 tisíc jsou kola osazena téměř stejnými komponenty a mají podobné jízdní vlastnosti. Takže vybírej i srdíčkem. Jaké se Ti zalíbí – kup ho. čau

Pastorna

Zdravím, a to chcete jezdit hlavně na silnicích. Pokud byste hledal MTB, tak můžu doporučit Galaxy Skylab – https://www.cy­klosvec.cz/ak­tuality/proc-si-myslime-ze-je-galaxy-skylab-jedno-z-nejlepsich-29-mtb-pro-ceske-bikery-cl272.php . Cenově je trošku výš, než hledáte, ale co tak vím, tak jde o špičkový model.

Polaskova44

Pokud na kole nemáte v plánu jezdit až tak často, tak si myslím, že nějaké horské kolo kolem těch 15 tisíc stačit bude. Můj manžel si před pár měsíci kupoval jedno od Authora asi za 13 tisíc tady odtud https://www.bi­kero.cz/panska-horska-kola-c41424/ a zatím je s ním spokojený.