dmatejek777

Jaké brzdy na kole jsou za mokra lepší? Klasické nebo kotoučové?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak kotoučovky brzdí obecně líp. Nutno podotknout, že musí být kapalinové, a nikoli lankové. A když pak namočíš jakékoli brzdy, budou brzdit hůř. Třením se ale zahřejí a tím oschnou, čili brzdný účinek se rychle obnoví. Pokud ti ale šlo o brzdění vůči mokrému povrchu, tedy vozovce, to je pak záležitost hlavně plášťů a nikoli brzd. 😉

Další odpovědi
Drap

Kotoučové brzdy by měly mít za každého počasí větší brzdný účinek

mosoj

No tak jestli mají kotoučové brzdy větší brzdný účinek, tak z titulu konstrukce a ne z titulu počasí .

stanislav.ro

Našel jsem článek, který pojednává o tom, jaké brzdy si zvolit. (http://www.ni­cemagazine.cz/ru­briky/technika/ja­ke-brzdy-zvolit-na-kolo--zjistete-jak-na-to)
snad vám někomu pomůže :))