Kazatel

Jaké důvody vedly k zavedení zimního času od prosince 1946 do února 1947?

Odpovědi
marci1

Jako důvod opatření byly uvedeny hospodářské okolnosti, zejména nedostatek výkonu v elektrárnách, jimž se nedostávalo asi 10 % výkonu k překonání ranní a večerní špičky mezi 7.–8. hod. a mezi 16.–20. hod. středoevropského času. Zavedení zimního času mělo přispět k příznivějšímu rozložení zátěže a tím k nerušené dodávce elektrického proudu. Právní výbor národního shromáždění přijal k návrhu stručné usnesení, jímž sněmovně doporučil přijmout zákon v navrženém znění.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zimn%C3%AD_%C4%­8Das#Irsko
🙂

da ny

„ Vláda v něm tuto úpravu označila za obdobu zákona č. 54/1946 Sb., o letním čase. Jako důvod opatření uvedla hospodářské okolnosti, zejména nedostatek výkonu v elektrárnách, jimž se nedostávalo asi 10 % výkonu k překonání ranní a večerní špičky mezi 7.–8. hod. a mezi 16.–20. hod. středoevropského času. Zavedení zimního času mělo přispět k příznivějšímu rozložení zátěže a tím k nerušené dodávce elektrického proudu.[2] Právní výbor národního shromáždění přijal k návrhu stručné usnesení, jímž sněmovně doporučil přijmout zákon v navrženém zněn.“
Další země: Irsko, Namibie, Chile.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zimn%C3%AD_%C4%­8Das