dust8

Jaké druhy nebe mimo kulturního existují?

Nejlepší odpověď
annas

Uvedla jsem vše, co mě napadlo.

1.nebe – = obloha – jasné nebe, modré nebe hvězdné nebe., širé nebe = širák.
2. nebe – sídlo boha či místo věčného odpočinku x peklu
3. nebe na zemi, mít se jako v nebi
4. mezi nebem a zemí – = ve výšce.
5. být v sedmém (devátém) nebi
6. nebe a dudy = velký rozdíl
7. nebe = nebesa = . látková střecha (zvl. nad postelí nebe nošená při průvodech nad knězem); baldachýn:
8. literární, hudební, umělecké nebe
9. otevřené nebe – např. pro letadla.
10. jako blesk z čistého nebe

Další odpovědi
zjentek

Podobně jako u pekla – každý si za života zakládá to své. (;

Rokio

Křesťanské nebe, muslimské nebe, židovské nebe a „nebe“ pro budhisty a hinduisty v podobě dobrého posmrtného života.

Justin1

V Červeném trpaslíkovi se objevuje zmínka o křemíkovém nebi, kam přijdou třeba všechny kalkulačky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.