Jaké časové období je chvíle, chvilka?

Hlášky, vydrž ještě chvilku, za chvilku jsem u tě aj.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Otázka již byla 2x. Moje odpověď.

Když tento výraz použiji, udělám to hned, tedy brzy, co nejdřív. Čas jsem nikdy neměřila - řekla bych tak do 5 minut.
---
Dívala jsem do etymologického slovníku - zde je uvedeno: nyní, hned, teď,. Časový údaje není zachycený. Tedy za chvíli = za nějakou dobu pomeškáníj, zdržení nebo počkání apod. Takto se užívá v češtině.

Další odpovědi:

Bronzový

To záleží i na pohlaví jedince, jedinců.

Stříbrný

Když jde manželka na chvilku do obchodu s oblečením,vím,že si stihnu dát kafe a přečíst v klidu noviny:-)

Bronzový

Něco mezi okamžikem a "dlouho". Je to velmi relativní...

Stříbrný

Tak s tímhle jsem si pěkně naběhl při výchově svých dětí.Řekli, že jdou na chvíli ven (a u mě je chvíle tak 10 minut).Přišli za 2 hodiny.Tak jsem jim vynadal s tím, že je chvíle tak 10-15 minut.Za několik dní za mnou přišel soused, že potřebuje s něčím na chvíli pomoci.Tak jsem to oznámil rodině, že na chvíli odcházím (a opravdu jsem myslel jen těch deset minut).Po skončení pomoci( po pěti munutách) tam přišel další soused a tak jsme se všichni tři zapovídali ( a dali si každý po pivu), že jsem nakonec také přišel až po dvou hodinách domů.Takže děti byli na koni a ptali se manželky jestli mě taky vynadá a dá nějaký trest (to víte, že ona z toho měla taky legraci).
Doplňuji:
A plně se stavím za názor M.Protože jinak vypadá chvíle u chlapů a jinak u ženských.Tam bývá chvíle i několik hodin (vždyť u nich je výmluva "Vždyť jsem tam byla jen chvilku") a přitom to jsou hodiny.

Bronzový

Relativní. :)

Diskuze k otázce

anonym

annas našel sjem jen okamih od Led, ale díky, už jsem si dal podnět ke smazání

Zlatý

annas

Není třeba mazat. Mně to nevadí. Protože jsem odpovídala tentokrát i poprvé, reagovala jsem. U někoho se totiž opakování toleruje, ale u mě nikoliv. Navíc je možno rozšířit si to, co si myslí další uživatelé.

http://www.odpovedi.cz/…

anonym

To je moje rozhodnutí, nezlobím se na upozornění již položené otázky. Aspoň od tebe i jiných. Být to x, tak bych reagoval jinak.

Zlatý

annas

Dobře. Děkuji.

Zlatý

annas

Ad rádce. Zajímá mě, co podle vás znamená výraz dlouho.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.