Kepler

Jaká si myslíte, že bude příští evoluce člověka?

Nebo bude vůbec nějaká? Svůj mozek využíváme prý z 10%, půjde to dál? Jako bychom se na svět dívali klíčovou dírkou.
https://pixaba­y.com/photos/tu­be-pipe-view-ocean-sea-water-945487/

Nejlepší odpověď
annas

Neřeším, nepřemýšlím nad tím, ale přesto mě zaujal názor odborníků.

Zda u Homo sapiens dojde ke změnám nebo zda se objeví nový Homo druh?

" Například geografická izolace je jedním z tradičních mechanismů, které se používají ke spuštění vzestupu nových druhů; někteří odborníci proto jednoznačně říkají, že lidská evoluce skončila, protože v moderním světě není nikdo ve skutečnosti izolován od zbytku lidstva. A v závislosti na tom, jak by to mohlo být použito, by kultura a technologie mohla některé lidi izolovat od ostatních, nebo by jim mohla pomoci normalizovat je na ostatní.
_

Meredith F. Small, docentka v antropologickém oddělení na Cornellově univerzitě, nabízí jednu perspektivu:

Za prvé, lidé ve skutečnosti nezměnili pravidla přirozeného výběru. Mohli bychom si myslet, že protože máme kulturu – a s ní všechny druhy lékařských zásahů a technologií -, jsme imunní vůči přirozenému výběru, ale příroda postupuje jako obvykle.

Evoluce je definována jako změna genových frekvencí v průběhu času, což znamená, že v průběhu generací dojde ke změnám v genofondu a lidé tyto změny zažívají stejně jako jakýkoli jiný organismus. Někteří lidé žijí a někteří lidé umírají, a někteří lidé předávají více genů než ostatní. . Proto dochází v průběhu času ke změně lidského genofondu.

Jenže míra porodnosti se snižuje u rozvinutějších a ekonomicky bohatých zemí. Dnes je nejvyšší míra porodnosti v Latinské Americe, Africe a Asii. tato místa jsou nyní hlavními přispěvateli do lidského genofondu.

V mnoha generacích bude lidský druh více složen z genů z těchto skupin než z vyspělých zemí"

Už teď se uvádí, že lidé hloupnou, inteligence se snižuje.

https://www.sci­entificamerican­.com/article/a­re-human-beings-still-ev/

Další odpovědi
paul1

Ke změnám určitě dojde, bude to ale trvat velmi dlouho, než se nějaká podstatná změna projeví. Ono totiž nic nás v současné době ke změně netlačí.

hapiky

Je těžké něco předvídat, když naše budoucnost nevypadá zrovna růžově. Ani nevíme, co se nám v budoucnu(jestli nějaká bude) bude líbit. Také nevíme, jestli bude"k mání" nějaká genetická úprava či oprava.
Přivítal bych dostatečnou obranyschopnost celého těla proti všem nemocem či nachlazením, neboť „ve zdravém těle, zdravý duch“.
Vypadat budeme nejspíše tak, jak budeme žít.

Emefej

Dej pokoj s evolucí. Ještě jsme dostatečně neprokázali, že si označení „člověk moudrý“ zasloužíme a ty bys nás chtěl hnát na vyšší level.

elkon

Neřeším, nezajímá mě to.