pája139

Jaká práce nejvíce vydělává ?

Nejlepší odpověď
chudst

Zpravidla ta, kde nejvíce riskujete (ať již ze svými, či cizími penězi – podnik).

Máte-li na mysli konkrétní obor, tak zde naleznete průměrné platy v ČR podle profesí: http://ciselnik­.artega.cz/pru­merne_platy_po­dle_profese.php (Je to z loňského roku, ovšem nepředpokládám, že se to za ten rok výrazně změnilo.)
Doplňuji:
Jako všechny statistiky je to ovšem průměr. Aneb „každý z nás má auto a jede každý rok k moři“. Vedoucí velkých firem budou mít zpravidla největší platy, které zde celkem pochopitelně nenajdeme.

Co se týče dané statistiky, většinou se pohybují ceny od 20 do 40 tisíc, ale výrazně se vyčleňují primáři v oblasti zdravotnictví, berou kolem 80 tisíc.