huxa

Myslíte si, že v dnešní době snaživý člověk může vydělávat min 30'000Kč měsíčně?

Nepočítejme soukromníky, jen zaměstnance.

Nejlepší odpověď
manon

Určitě. Záleží na profesi, podniku…

Další odpovědi
venkovan

Taková muzda je u určitých profesí téměř minimální. Jenže to chce studovat, mět a zas se celoživotně vzdělávat. Vydržet psychický nápor vyplývající z titulu práce a mít i trochu štěstí při výběrových řízení.

honza19hk

no vidiš,já mám skoro 35 tis. čistýho a to jsem jen blbej bagrista.

všechno jde když se chce.

Hlada

Aby mohl zaměstnavatel vyplácet zaměstnanci 30 000 měsíčně, musí být hodnota jeho práce více než dvojnásobná. Zjednodušeně zaměstnavatel musí mít odbyt na práci takového zaměstnance za nějakých 350 Kč/hod a na to už prostá snaživost nestačí. Jsou ale profese, kde práce vzdělaného, kvalifikovaného pracovníka tuto cenu má.

Já...

Ještě donedávna jsem měl přes 45litrů měsíčně. ČISTÝHO! Navíc naturálie (služ.auto i k soukr.účelům, služ.mobil i k soukr.účelům, noťas i s internetem, atd.), zaměstnanecké benefity (50% příspěvek na Stravování, totéž na Pojištění), ap.

A to víc jak 9 let. Jako řadový zaměstnanec. Ale dělal jsem 12–14hod.denně, často i o víkendech (i když mne nikdo nenutil – jen jsem si chtěl prostě vydělat…).

Jde to stále a není to tak vzácný. Být snaživý však nestačí – je to nutná, nikoli však dostačující, podmínka. Podstatně důležitější je být schopný. Tzn. oplývat magickou kombinaci – chytrý, pracovitý a s výsledky. Ostatní pak už není tak podstatné – vč. snaživosti…

Nejdůležitější však je, nepo**at se z toho a zůstat na zemi. Z finančního, ale i z mentálního hlediska. A vydržet. A to taky nedovede každý…

😉

anonym

Znám jednoho zaměstnance, kterému je těsně nad třicet, bere měsíčně 250tis. Ale znám skutečně jen toho jednoho. „On“ zná sobě rovných mnohem víc…takže někde budou. :)) Můj „mladý“ manžel je zaměstnancem ve vývoji automobilového průmyslu, má celkem slušný příjem, k tomu spoustu zaměstnaneckých výhod a zázemí velké prosperující firmy. Nutno ale podotknout, že prakticky od té doby co ukončil zdárně vysokou školu, nepřestal dodnes ještě se studiem a vypadá to, že „hotovo“ nebude mít nikdy. Myslím, že samotná snaha nestačí k dobrému ohodnocení práce. Opravdu je třeba vzdělání, protože nejhorší je snaživý hlupák. Ke vzdělání je samozřejmě nutná určitá píle a disciplína, což je dobrá příprava na zaměstnání. No..a trochu toho štěstí na zaměstnání, zaměstnavatele a firmu.

Orange

Záleží co děláš a kde, jak jinak. V Praze to je klidně 2× tolik.

everest

ano dá se všechno ale takových lidí nebude hodně

zzzzz

Dá se to, ale není nikde zaručeno, že tě to dělá šťastným. Peníze nejsou vše, a snažit se vydělat co nejvíc, může být dost zničující. Já raději vydělávám méně, ale s tím, že do práce chodím ráda.

Layla

Může ale to co děláš (tvé povolání) musíš dělat dobře. A také s vybrat dobré pracovní místo – jako prodavačka se nad 20 tis dostaneš horko těžko, kdežto jako manager bys pod 40 tis vetšinou ani nešel. Z logiky věci dobře placené místa jsou vzácnější, proto musíš nabídnout něco co jiní nemají nebo minimálně udržet tempo s ostatními.

anonym

Bohuzel ano . :(
a to buhuzel proto , protoze ty penize vyplacim ja ! :)
ale rada .. necham za sebe delat druhe a ja mam nozicky v teple . :)
mam o to min, ale stale je to vic, nez potrebuji .. hru na honenou jsem hrala 20 let a uz me to staci . :)
a moji synove delaji v cizi firme a maji take uz velmi vysoke vydelky .. starsi umi perfektne 2 jazyky , cestuje sluz. po celem svete a oba maji na rozdil ode me i neco v hlave. :) -iv-

Sůwa

Moudrý podnikatel umí kvalitní zaměstnance slušně ocenit, protože i na nich závisí jeho úspěch. Bohužel, ještě stále dost lidí by chtělo socialisticky pracovat a kapitalisticky žít…