DarjaP

Jaká jsou rizika alternativní výživy?

Odpovědi
gecco

Co si asi tak představuješ pod pojmem „alternativní výživa“ – jeho význam je totiž velmi široký a teoreticky možná rizika (i) značná…
Pokud se např. budeš živit hnědým uhlím a popíjet ropu, dlouho nepřežiješ.
😁

briketka10

přečti si tento odkaz a udělej si z něho stručný výpis:
Strava bez živočišných potravin sebou nese některá úskalí:
většinou neobsahuje dostatek některých minerálních látek – např. jodu, železa, vápníku
často neobsahuje dostatek některých vitamínů – např. vitamínu D, B12 a B2
některé důležité látky jako jsou železo a vápník se z rostlinné stravy vstřebávají do těla podstatně hůře než z živočišných potravin
potraviny rostlinného původu neobsahují plnohodnotné bílkoviny a je nutné je správně kombinovat.
To může vést například u dětí ke vzniku podvýživy, chudokrevnosti, k poruchám růstu a k poruchám vývoje kostí. U těhotných může dojít například k chudokrevnosti, nedostatečný příjem složek potravy, které jsou důležité pro správný vývoj plodu, může následně vést třeba k předčasnému porodu, k narození dítěte s nízkou porodní hmotností nebo k potratu.

http://www.vis­cojis.cz/teen­s/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=54%3A­28&catid=65&I­temid=115

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7HOqkPhqAMs

DarjaP

gecco: Mám to jako otázky do školy…bohužel to vše jsou věci, které neznám a kolikrát ani nevím, že něco takového existuje :D a otázky jsou takové, že na ně na internetu jen těžko najdu odpověď.

gecco

No jo no…
Domácí úkoly bys měla řešit v kontextu s prob(í)ranou látkou – a ne pokládat na netu otázky, o nichž ani nevíš, co znamenají…