Simon

Jaká je pravděpodobnost,že chytnu bacil?

Jak moc je pravděpodobné,že chytím bacil a budu mít při nejmenším rýmu,když sedím osm hodin denně s kolegou v jedné kanceláři,který je nemocný?Má rýmu a stále kýchá.Je nějaká možnost,že to nechytnu taky?

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží na Tvé odolnosti. Je důležité často větrat a používat preventivně nějaký prostředek na posílení imunity. Každopádně hodně pít, jíst ovoce s vysokým obsahem vitamínů a po práci si dát zdravotní procházku. Nejlepší by bylo kolegu přinutit, aby šel na nemocenskou a nešířil bacily kolem sebe. Dobré je používat i spreje s obsahem mentolu nebo eukalyptu. Sice to není všelék, ale trochu pročistí vzduch v kanceláři.

Další odpovědi
kubimi

99,9% :) Samozřejmě, že záleží na protilátkách a celkové kondici – míváš často rýmu? Spíš v chladu/teple, stravuješ se s dostatkem vitamínů…?

Conchus

Možnost závisí na tvé kondici a obecné odolnosti a myslím si, že pravděpodobnost přenosu je dost vysoká. Kvůli ochraně a ze společenských důvodů doporučuji používat ústenku, protože to je jediná cesta přenosu virového onemocnění zvaného rýma. Taky je možné, že kolegovi ta ústenka taky prospěla. Možná, že víc než tobě. Všechno je o korektnosti s slušnosti v mezilidském jednání.