Pokročilý

Boule v jazyku, co s tím?

Dobrý den, včera během dne mně začal bolet jazyk (mám v něm víc jak rok piercing, občas se mi stává, že když se mi změní tlak, natače a bolí), postupovala jsem tedy jako normálně a na noc si piercing vyndala. Bohužel jazyk dnes celý den také bolel, dokonce jsem v místě, kde je normálěn piercing, našla velkou bouli (pravděpodobně hnisovou). Může to souviset s tím, že mi již nějakou dobu není dobře a předevčírem mně začalo bolet v krku, zčervenaly mandle a zvětšili se uzliny (aneb nadšeně vítáme angínu?)?.....

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Kdyby sis místo nějakýho Pircingu koupila pořádně teplou bundu a kulicha,tak nebudeš mít žádnou angínu ani bouli na jazyku .

Další odpovědi:

Zlatý

Souviset to určitě může - pokud máte bacily v krku, tak je máte i v puse a pokud se u piercingu udělala třeba jen malinká ranka, tak se tam mohly dostat a vznikl zánět.
Auuu, musí to bolet jako blázen...

Je ta boule hluboko, nebo na povrchu? Pokud je to na povrchu, pokusila bych se ji rozšťournout a hnis dostat ven, bolest nebolest. Pak se neuvěřitelně uleví.
A pozor na piercing - mám zkušenost, že vyčištěné hnisavé rány hrozně rychle zarůstají, tak pozor, ať nezaroste i dírka. Jednou mi zhnisalo ucho, vyndala jsem náušnici, bolák praskl, vyčistila jsem ho a že počkám, až se to zahojí... a za dva dny jsem už náušnici málem nedostala zpátky.
A dezinfikovat - slaná voda, slivovice, cucací bonbóny na krk; případně zhnisaný místo potírat tea tree olejíčkem.

Zkuste ještě den, dva počkat - hnisavý boláky většinou potřebujou čas, než "uzrají" a můžou prasknout. Pokud to je hluboko a nelepšilo se to, tak bych radši zašla k doktorovi, ať to otevře a vyčistí - infekce se odtamtud pak zase může šířit zpátky do krku nebo kamkoli jinam.

Diskuze k otázce

Zlatý

Terryle

Ehm, tak nejúspěšnější rada mě fakt pobavila :o/ slečna sem tuším nepřišla proto, abyste ji kritizovali za ozdobu těla a poučovali, jak se oblíkat, ale aby jí někdo poradil... mimochdoem, vy ji znáte, že víte, že nenosí kulicha a pořádnou bundu?

A angína nebo nemoc fakt s oblíkáním souviset nemusí. Stačí mít oslabenou imunitu a můžete se oblíkat, jak chcete, ale stejně chytnete cokoli, co letí kolem... :o/

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.