mosoj

Která je nejjedovatější rostlina na světě?

Kde roste v naší republice?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem tuto rostlinu
Nejjedovatější rostlinou na světě je vcelku sympatická rostlinka jménem Skočec obecný (Ricinus communis). Gram prudce jedovatého ricinu je 6000× jedovatější než kyanid a 12 000× jedovatější než jed chřestýše. Dávka jedu skočce o hmotnosti jediného zrnka soli okamžitě usmrtí člověka o hmotnosti 80 kilogramů.

http://zena-in.cz/clanek/nej­jedovatejsi-rostlina-sveta
U nás roste jako okrasná rostlina na zahradách.

Další odpovědi
briketka10

Jsou to Oměj, Rulík, Všivák, atd.
http://21stole­ti.cz/2005/05/­07/svet-smrticich-rostlin/

Agneta

Asi oměj, a hned další bude blín černý?:D

mosoj

Pěkná zahrada. Už nechodím nikam na zahradu. Jedině na zahrádku, tam snad skočec neroste.

annas

Skočec jsem našla hned, ale dlouho jsem hledala místo, kde roste. Našla jsem jen obecně. Je to ale pěkná rostlina. 🙂

Semínka se dají koupit.

mosoj

Za nejjedovatější je považován ten skočec.
6000 x jedovatější než kyanid a 12 000 x jedovatější než jed chřestýše.
Prý roste i u nás ale nedosahuje takových výšek jako v tropech. Asi pouze 2 metry.

Agneta

Mosoji > koho chceš otrávit?:DDD

mosoj

Nikdy bych neřekl, že takto jedovatá rostlina roste i u nás. Bohužel neznám ji. Tedy přesněji, možná jsem ji viděl ale nevím o tom.

Agneta

Ricinus (skočec) u nás roste jen okrasně. Může se rozšířit i z botanických zahrad. V rostlinách se docela vyznám, googlování nemám fakt zapotřebí…:D