SarrahParker

Jaká dieta je podle vás nejúčinnější?

Odpovědi
Rokio

Žádná dieta, ale zdravá strava a sport. To je nejlepší na zlepšení zdravotního stavu a zhubnutí, pokud má člověk nadváhu.

marci1

Středomořská+po­hyb+dobrá nálada. 🙂

Ametyst

Nejúčinnější je dělená strava. Jenom je nutné číst složení na obalech, protože např. do jogurtu nepatří škroby. I když je tam výrobci cpou, aby jogurty vypadaly líbivě a byly tuhé.

zjentek

Nejde o to jakou/kterou, nýbrž kolik diet držíš. Totiž při praktikování jedné jediné diety má podstoupivší nezřídka hlad. Proto je lepší držet dvě, či více diet. (;

Nadčasové demonstrativní video z r. 1984 k tématu zde>>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Ts_20ON-e0E

Disraeli

Nejúčinnější. ;)

OK, nebudu brát v potaz to, že se ptáš na „jaká“ dieta ani, že se neptáš, o který typ diety ti jde (hubnutí, nabírání svalové hmoty, příjem živin na zvýšení tělesné hmotnosti, nemocniční/re­konvalescenční, nebo nespočet diet zaměřených na konrkténí potraviny/látky, na které se soutředíš nebo kterým se snažíš vyhýbat). Předpokládám, že si žena a že ti jde o redukčně zdravotní dietu. Účel hubnutí a udržení se v kondici.

Ať už je to kterákoli dieta, tak nejúčinnější je: Ta dodržovaná. :D Princip diet/y není složitý, stačí to dodržovat. Je to až takhle „jednoduché“. Naopak složité je to dodržování v praxi, skutečně se toho držet a hlídat si, co příjmáš, co bys neměla jíst, popřípadě kdy bys měla a neměla jíst.
Máš dietu, kdy se vyhýbáš řekněme nezdravým jídlům. Takže musíš jíst zdravé věci a nejíst sladkosti, smažená jídla, nepít slazené limonády, atd. Máš jinou dietu, která je přerušovaná: 16 h denně nic nejíš, zbylých 8 h něco jíš a zároveň snažíš se ať je to alespoň vyváženě zdravé (a nepřjejídat se). Tak akorát STAČÍ se toho držet, dodržovat to. ;) Každá dieta je de facto účinná, každá má nějaký důvod a cíl a NĚCO přináší. Nejde o to, která je lepší. Některou/nějakou dietu dodržuješ kvůli tomu, o co ti jde (např. hubnutí) a pak už je to jen o tom to dodržovat. Navíc neexistuje dokonalá dieta – je to indiviuální, ale ani tak (podle věku, váhy, výšky,…) ti nikdo nepředepíše na každý den a hodinu, kolik čeho máš sníst, protože to se takhle ani nedá. Existuje nespočet jídel a druhů jídel a plno z nich je zdravých a obashuje různé látky. Stejnětak potřebuješ doplňovat určité množství živin (vč. vitamínů) na doplnění energie a spol vzhledem k tvému výdeji (aktivitě během dne) a čeho máš nedostatek…

da ny

ŽÁDNÁ.
Snižovat energetický příjem ve stravě. 1,5 g proteinů denně na 1 kg Hmotnosti, minimálně 1g . Zdravý pohyb (tedy chůze, turistika, max. indiánský běh).
7O kg =¬¬¬> 105 g bílkovin denně
100 kg ⇒ 100 až 150 g bílkovin denně
Pomoci mohou maso, luštěniny, proteinové kaše, tyčinky, jogurty, tvaroh (číst složení)
Pestrá strava, bezu hladovění.

KaraskovaAl

Za mě je skvělá dieta proteinová. Já jsem držela ketodiet a spokojenost maximální. Skvělá, chutná jídla, nehladověla jsem a pochutnala jsem si. No a teď jsem přešla na LC stravu, která mi maximálně vyhovuje :) A kupuju teda dost jejich produkty. Ty mi pomáhají maximálně a jsou chutné.

TominkaFuky

Na tuto dietu jsem se taky koukala. Koukala jsem se i na jejich e-shop. A co by mě teda zajímalo… zauajaly mě ty jejich produkty… Jak to funguje? To si koupím třeba tyčinku a dám si ji místo jednoho jídla z diety?

Derrynka

Já si z e-shopu ketodiet kupuju docela pravidelně. Je to příjemná změna… Ještě jsem ale nezkoušela jejich pečivo… Na to se chystám teď :D

Vercule

Jako myslíš produkty na https://www.ke­todiet.cz/eshop/. Tak ty jsou super. Já je mám moc ráda :) Chutnají mi :) Pečivo dokonalý a tyčinky proteinový taky mňam :)

Disraeli

Rokio, zdravá strava je též dieta. Tzn. že se soustředíš na zdravé jídlo (za účelem třeba zdraví, fyžičky atd) a vyhýbáš se nezdravému jídlu… ;) Jakýkoli takový kontrolovaný příjem stravy – který má konrkténí důvod/cíl – je v podstatě dieta.

Rokio

Disraeli: Aha. Děkuji za poučení. 🙂

zjentek

Naprostý souhlas s Diaraeli a takto obdobně také smýšlím i ve své odpovědi. Je třeba si během dne nastolit několik správných diet. (;