KOLMIX

Jak zrušit výzvy k restartování WIN XP

Prosím Vás, dají se nějak vypnout výzvy k restartování Windows, které naskakují po připravení aktualizace – samozřejmě nečekám odpovědi typu, vypni si automatické aktualizace.

Je dost protivné, když člověk příjde do práce, pustí počítač, najede a přihlásí se do všech systémů a najednou vyskoči tabulka systému, že dokončil instalaci aktualizací a chce se restartovat. A celý den odklikávat RESTARTOVAT POZDĚJI když Vám případně i hrozí ztráta důležitých dat je dost pruda.

Doma Windowsy prostě neaktualizuju a je klid, ale v práci to bez aktualizací nejde…
Doplňuji:
Rynek – To vypadá hodně slibně, akorát mi to hlásí, že gpedit nemůže nalézt.

Bumbes – Ne, toto není o uživatelích, ale o neprozíravosti vývojářů systému. Systém má buďto HNED po staru uživatele upozornit, že připravuje nějakou aktualizace a uživatel by tak mohl počkat, než se aktualizuje a ne chtít restartovat až poté, co se uživatel pustí do práce.
Jen pro informaci třeba u mně trvá rozjetí všech systémů co k práci potřebuji a přihlášení se všude kam je třeba cca 20 až 30 minut, což je i při 12-ti hodinové směně kdy je hlídaná efektivita práce zaměstnanců významná časová ztráta.

Nejlepší odpověď
rynek878

V nabídce Start zvolte příkaz Spustit (nebo použijte klávesovou zkratku Win+R), do pole Otevřít napište gpedit.msc a stiskněte klávesu Enter.
Tím spustíte editor Zásady skupiny
V levém podokně v části Místní počítač – zásady rozbalte položku Konfigurace počítače.
V ní rozbalte položku šablony pro správu, přejděte do větve Součásti systému Windows a klikněte na položku Windows Update.
Poklepejte na položku Zakázat automatické restartování u přihlášených uživatelů po plánovaných instalacích automatických aktualizací.

link zde:

Zdroj: http://www.ti­pypropc.cz/vyp­nuti-restartu-po-aktualizacich-windows/

Další odpovědi
Bumbes

Nejjednodušší volba je používat bezpečnější OS, například Linux.
Restart po update je nutný pro aktivaci aktualizace. Komerční Windows (v práci) bez aktualizace je teoreticky nebezpečný pro uživatele, kvůli nedostatečnému zabezpečení proti zneužití firemních dat.
Tato otázka je přesný obrázek toho, jak dokáží být někteří uživatelé (pracovně) nezodpovědní. V některých firmách je za takové jednání vyhazov NA HODINU!
Bože, bože, v roce 2010 ještě existují takoví uživatelé…

Doplňuji:
RE: KOLMIX
Pro takové případy existuje časové nastavení automatických aktualizací!!!
A v případě stahování update zobrazování informativní ikony aktualizace.
Takže to není neschopnost vývojářů, ale někoho jiného, nejspíš správce vašich firemních OS.
Hlavně že se u nás v Čechách vždycky umíme na něco vymluvit, než abychom se trošku rozumně angažovali…