Kelt

Jak je to se stahováním souborů z internetu z hlediska virového nebezpečí?

Pokud si stáhnu například film, skladbu, ale uložím si to na svůj disk (usb, karta) a ve filmu může být virus, dostane se ten vir i na můj disk? A dostane se i na počítač, na kterém jsem prováděl stahování? A pokud si budu přehrávat daný film, může se vir někam přenést? Děkuji

Odpovědi
gecco

V zásadě je odpověď na všechny tvé otázky – ANO…
😉
Proto je blázen ten, kdo

  1. se na to nezeptá
  2. si to neuvědomuje
  3. browsdá z účtu s právy Admina

😉

majestic

Ty máš asi taky nějaký vir, když se ptáš na takové hloupé otázky.

WaveCZ

Ano, virus je samovolně (naprogramovaně) šiřitelná „aplikace“. V dnešní době je virus klasická věc u většiny nezkušených uživatelů a obzvlášť mladých. Já jsem si zavirovával počítač v jednom kuse když jsem byl malý :)
Ono se proti tomu dá ale i lehce bránit. 1. Nestahuj věci z uloz to a jiných webů aniž bys měl potvrzené, že je soubor čistý. 2. Naopak stahuj filmy třeba z dinoshare, hudbu z youtubetomp3con­venter… kde máš opravdu jistotu, že ti to ten počítač nezaviruje. 3. Měj v PC antivirus. Eset, avg… opravdu nedoporučuji, v dnešní době to spíše více zaseká počítač. Naopak jedny z nejlepších antivirů co na trhu jsou nesou název MalwareBytes a Panda antivirus. Pandu jsem netestoval, ale Bytes ti mohu doporučit, je to zdarma, takže pro mladé jako dělané a ta premium verze je opravdu kvalitní a pro nezkušené uživatele s cca 80–90% přesností zablokuje nebezpečné stránky.