Marunka2

Jak zní celé rozpočítadlo Ententyky dva špalíky?

Vše co jsem našla na netu je krátké, říkali jsme to delší, ale už nevím jak. Ententýky dva špalíky, čert vyletěl z elektriky. Bez klobouku bos, narazil si noc. Tuze ho to bolelo, narazil si koleno. .....???? Říkám to teď malému, aby nechytal do zásuvek a nevím, jak to vlasntě končí. 🙂. Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Zatím jsem „tu naši“ verzi nenašla, ale moc díky za reakce, nasmála jsem se a asi to nějak upravím podle vašich odpovědí. Kdyby ještě někdo měl další verzi, šup sem s ní. Je zde viděť lidová tvořivost. 🙂

Nejlepší odpověď
janesis

já znám bohužel jen tuto verzi ale kouknu se pořádně na netu a třeba najdu tu Vaší s kolenem :)))

En ten týky,
Dva špalíky,
Čert vyletěl z elektriky.
Bez klobouku bos,
Natloukl si nos.

Boule byla veliká
jako celá Afrika.
En ten ten
ten musí jít z kola ven.

Našla jsem ještě toto:

EN TEN TÝKY, DVA ŠPALÍKY,
ČERT VYLETĚL Z ELEKTRIKY.
BEZ KLOBOUKU, BOS,
NATLOUKL SI NOS.
BOULE BYLA VELIKÁ,
JAKO CELÁ AFRIKA.
VŠICHNI ČERTI PLAKALI,
JENOM JEDEN NEPLAKAL,
PROTOŽE SE POKAKAL.

Další odpovědi
Valky

Ententýky dva špalíky
čert vyletěl z elektriky,
bez klobouku bos,
natloukl si nos.
Boule byla veliká
jako celá Afrika,
.. Tak jsme to říkali my, jako malý, ale u tohohle jsem zasekla a nevím jak dál.. :D Na internetu jsem to našla zakončené – ten nejmenší se pokakal a to jsi ty.. Ale takhle jsme to neříkali, to vím jistě.. Na oko jednoduchá, ale záludná otázka! :))))

Doplňuji:
Jooo omáčka! :) Přesně tak jsme to říkali taky :D:D:D

Zdenda KT

taky tam je. boule byla veliká jako celá afrika 🙂

barnajka

Já znám trošku jinou verzi. My jsme vždycky říkali:

Ententyky, dva špalíky,
čert vyletěl z elektriky,
bez klobuku bos,
narazil si nos.
Boule byla veliká,
jako celá Afrika.
Máma mu ji vymáčkla,
vytekla z ní omáčka. :DD

PS: To s tou omáčkou – no, nevím, jestli je pro děti taková hnusárna úplně nejvhodnější…Ale my na tom vyrostli taky – a v pohodě, bez následků! Doufám :))

Katusa

Ententýky dva špalíky, čert vyletěl z elektriky, bez klobouku bos, natloukl si nos, boule byla veliká, jako celá Afrika, všichni čerti plakali, hrobeček mu kopali

Zdroj: http://www.det­skestranky.cz/cla­nek/453-rozpocitadla.htm

Kiera

Ententýky, dva špalíky,
čert vyletěl z elektriky.
Bez klobouku bos,
natloukl si nos.
Boule byla veliká,
jako celá Afrika.
Čerti pro něj plakali,
hrobeček mu kopali.
A ten třetí neplakal,
protože se pokakal.

Tony1988

A víte kdo je to ententýk?

Světluškaše

Vykastrovaný kačer