Jak změnit úroveň zabezpečení Firewallu ve Windows 7?

Mám čerstvě formátovaný laptop a tak se základním nastavením, a celkem mě štve, jak se mě to ptá na každou hloupost, když se chci připojit k messengeru, spustit program, instalovat něco, pořát se to jen ptá, a kdysi jsem věděla, jak se odstat někam, kde se to dalo přenastavit, že jsem snižila úroveň zabezpečení, a už se to neptalo. Ale už nevím, kde se to nastavovalo. Kde tohle jde?

Odpovědi
Bedy

Pokud to máte systémový firewall, tak ten by měl být automaticky nastavený. Pokud tam je nainstalovaný jiný firewall, tak odinstalovat a přejít na ten systémový.
Nasatevní systémového firewallu najdete v Start-Ovládací panely-Brána firewall (případně to je v Centru akcí myslím).
Tam doporučuju nastavit úroveň na Podnik nebo Firma či jak se to jmenuje. Je to asi nejlepší možnost zabezpečení pro běžné uživatele.

Jinak Řízení uživatelských účtů (UAC) nevypínejte – to je výborná pasivní ochrana proti virům – když už je počítač nakažený, tak tohle je velká překážka pro viry, aby dělaly nějaký guláš v systému.