bobrik

Brána Firewall systému Windows a Centrum Zabezpečení

Jaký je rozdíl mezi Brána Firewall systému Windows a Centrem Zabezpečení, kde hlásí Brána Firewall ZAPNUTO, ale Brána Firewall systému Windows je vypnuto. Má to tak být? Při každém zapnutí počítače, zapínám Brána Firewall systému Windows. Ale nejsem si jistý, zda to nejsou dvě brány? Děkuji z pozdravem Petr

Nejlepší odpověď
beer

Je to totéž, ale běž na
Start-Ovládací panely-Brána Firewall syst.. Tu otevři, označ Zapnuto, potvrď OK a nebudeš ji muset stále zapínat.
Zkušenost

Další odpovědi
badisko

Vse jiz rekl kolega …ja jen doplnim ze pokud chces kvalitni firewall.. tak tady je .. http://www.slu­necnice.cz/sw/co­modo-firewall-free/ je to nejlepsi free firewall a je dokonce lepsi nez nektere placene …je prehledny vypada dobre lehce nastavitelny a vubec nezatezuje pc ..take ho pouzivam nebot pouzivam Comodo Internet security premium..coz je comodo firewall+antivirus atd…
Jeste me napada nepouzivas nejaky antivir s firewallem …? pokud ano tak ti antivirus automatycky vypne ten systemovy firewall protoze 2 firewaly spustene mit nemuzes dochazelo by ke konfliktum …

Hamon

Brána Firewall systému Windows je integrovaný firewall ve windows. Zabezpečení v Centru akcí je informační panel sdružující informace o bezpečnostních nástrojích.

Brána Firewall ZAPNUTO znamená, že je v szstému aktivní nějaký firewall (libovolného výrobce). Brána Firewall systému Windows je vypnuto znamená, že integrovaný firewall je vypnutý.

2badisko: není pravda, že nemůžeš mít dva firewally a že bude docházet ke konfliktům. Firewallů můžeš mít nainstalováno kolik chceš, jen musíš na každém nastavit stejná pravidla. A o tom, že je Comodo nejlepší bych si dovolil pochybpvat – jestliže v režimu učení vytváří pravidla automaticky (např. pro Adobe Acrobat), pak je něco špatně. Naopak nedám dopustit na integrovaný firewall z Windows 7, kde lze pravidla specifikovat na konkrétní aplikace, IP rozsahy, protokoly a porty.