Marťas Q9

Jak získat lékařský předpis na antidepresiva?

Jak mohu získat recept na antidepresiva, resp. kdo mě může doporučit do péče psychiatra? Mohu navštívit psychiatrické oddělení z vlastní iniciativy?

Nejlepší odpověď
mosoj

Naopak, jdi k psychiatrovi přímo bez vědomí praktika. Není dobré, aby o tom praktik věděl. Psychiatr také nepíše běžné zprávy, jaké píší ostatní odborní lékaři.

Psychiatr pokud usoudí , že je užitečný pohovor s psychologem, toto zařídí a pak to hradí pojišťovna.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Doporučení může napsat obvoďák i případně odborný lékař (neurolog, reumatlog, onkolog a podobně) pokud uznají,že jej potřebuješ. Nebo si jej vyhledej i sám, otázka je, zda bude ochotný tě přijmout z kapacitních důvodů.
Jinak, před antodepresivy a antipsychotiky varuju. Jsou sice případy a důvody, kdy je jejich použití možná nezbytné, ale vždy až v posledním případě.
Mění většinou úplně osobnost, způsobují ztrátu emocí a energie a těžké je se jich pak zbavovat a vrátit se k normálu. A většinou to musí být na základě vlastního rozhodnutí a snahy, psychiatři tě ze své „péče“ neradi „propouští“.:-(
Zdroj: vlastní trpká zkušenost.

Drap

Praktický lékař. Ve většině zařízení je možné se objednat u psychiatra i přímo.

autacek

Záleží na tom, jak silnou dávkou potřebuješ. Třeba třezalka je dostupná i bez předpisu. Pokud jde jen o léky, ty ti může předepsat i praktický lékař, ten také nejlépe určí, ke kterému případnému specialistovi tě poslat. On je totiž rozdíl mezi psychologem a psychiatrem, problémy mohou mít příčinu třeba i úplně jinde, apod.

jirka F

PL ti akorát možná doporučí psychiatra kterého nechceš.Sám si najdi psychiatra a s ním to řeš.Osobně já mám raději rozhovor s psychologem který je také schopen kvalifikované pomoci a je příjemnější co se hovoru tíče.

Eduart

Sice s tím nemám zkušenost ale řekl bych že začít bys měl u obvodního lékaře,ten tě případně pošle za specialistou.

marci1

Navštiv svého praktického lékaře. Antidepresiva Ti může v případě nutnosti naordinovat i praktický lékař. Nebo Tě může k psychiatrovi doporučit. 🙂