uccello

Jak ze Steamu stahnout instalační balíček hry?

Kamarádovi jsem před časem zakoupil jednu hru, kterou jsme hráli společně přes Steam. Od té doby se bohužel přestěhoval a má nové PC. Bohužel tam, kde bydlí má dost omezenou rychlost downloadu, takže mu opětovné stažení této hry trvá nesmyslně dlouho. Dá se to nějak legálně obejít? Napadlo mě, že bych nějak stáhl instalačku ode mne a fyzicky mu ji předal. On už by si ji pak aktivoval. Tuto možnost jsem ale nikne nenašel. Díky.

Odpovědi
anonym

Legálně se to dá jistě obejít pořízením rychlejšího internetového připojení aby se nevyplácelo data tahat po discích ale aby se rychleji stahovala z internetu. Dnešní optické přípojky běžně dosahují rychlosti 100/100mbps a při těchto rychlostech by už žádné stahování jakkoliv velké hry nemělo představovat žádný problém. I 10GB hra na takové přípojce může být stažena během 12 minut … to se pak jistě nevyplatí kamarádovi posílat jakýkoliv disk, těžko by to měl stažené rychleji.

Jinak má v sobě steam přímo vestavěnou funkci zálohování offline dat hry, kterou můžeš využít. Menu->Steam->Backup and Restore Games…

elkon

george Každý ale nebydlí v paneláku, aby mohl mít optiku.