Avatar uživatele
LuK4S3k CZ

Chtěl bych si nainstalovat Ubnutu a potřebuju poradit.

Slyšel jsem že můžu mít windows i ubnutu a jde mezi nimi přepínat a protože na ubnutu nefungují některé hry můžu si při hraní her které nepojedou na ubnutu přepnout na windows a hrát tu hru ? Děkuji za každou odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Majkl95 před 3889 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Při instalaci Ubuntu se ubuntu zeptá, zda-li Ubuntu chcete nainstalovat vedle Windows – tak zvolíte tuto možnost. Ihned po startu počítače se počítač zeptá, zda-li chcete spustit Windows nebo ubuntu.

Jinak do Ubuntu si můžete nainstalovat rozšíření Wine, které dovolí spustit přímo v Ubuntu řadu aplikací i her.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Dobry den,

ano, mezi obema systemy muzete prepinat libovolne: restartujete pocitac a zvolite si, jaky operacni sStem ma nacist.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Majkl95

V ubuntu jdou nekteré hry hrát normálně :D stačí wine normálně hraju csko a v pohodě a quake 4 mi tady de úplně normálně akorát sem musel z CD překopírovat nějaké soubory :D návodů na netu je dost :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Provozovat více odlišných operačních systémů na jednom stroji lze. Pokud jste tak ještě neučinil, seznamte se podrobně s pojmy jako: víceoperační systém, partition (oddíl), partition manager, souborový systém, MBR, zaváděč (loader) a na další při tom narazíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

přesně tak to mám také, windows pouze jako herní konzole (dokonce se hned po spuštění windows spustí i herní katalog Steam) no a Ubuntu mám na veškerou práci, web browsení, grafiku, atd …

Tuto možnost dualbootu nabídne ubuntu při své instalaci.

btw, Steam existuje dnes už i pro ubuntu, takže řada her se dá hrát už i tam a přepínání do win není vždy nutné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Orion

1. Chce to rozdělit disk na 2–3 oddíly
/dev/sda1 / linux
/dev/sda2 SWAP (velikost podle potřeby, volitelné)
/dev/sda3 windows (pokud na hry, tak doporučuji co největší min 100G, pokud chcete mít min 6 her)

2. nainstalovat windows
s instalací win se zavaděč nainstaluje na oddíl sda3 i mbr
3. nainstalovat linux na /dev/sda1 a nastavit GRUB na /dev/sda (MBR)
zavaděč na oddílu zůstane takže jej může grub načist
část souboru /boot/grub/grub.cfg

menuentry ‚Windows 7 (loader) (on /dev/sda3)‘

set root=‚hd0,msdos3‘
chainloader +1

Ten /dev/sda[1,2,3] je jen příklad může to být někdy i /dev/sdb[1,2,3]
V případě že nepoužijete swap tak windowsí oddíl bude sda2.

před 3887 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek