Mravenec

Jak zdigitalizovat rodinné VHS do počítače, nebo harddisku/DVD? Máte s tímto zkušenost?

Nejlepší odpověď
elkon

Jsou různé možnosti. Já jsem používal k převodu filmů z VHS videopřehrávač, připojený k DVD recorderu, kde jsem třeba ještě před dalším zpracováním vystřihal nepotřebné části, pak jsem dílo vypálil na DVD-RW (přepisovatelný disk) a potom přenesl do PC, kde jsem to dál zpracoval. I způsoby dalšího zpracování jsou dnes různé, střihat lze i v počítači, když k tomu máme vhodný program (já nyní používám třeba VideoReDo TV Suite). Je ale potřeba si uvědomit, že kvalita nahrávky zůstává tak, jak byla na VHS. Trochu by se dalo video vylepšit, ale jsou na to speciální drahé programy.

Další odpovědi
led

Možno by sa niekde dal zohnať videorekordér (SWHS) s napaľovaním disku, ktorý sa predával aj na území ČR. Tento spôsob napaľovania 2v1 bol praktický. Pozrite si zoznam firiem, ktoré činnosť konverzácie VHS to DVD majú v živnosti.
ďalšie možnosti opísal elkon.
Prípadne je dostať „usb kľúč analogodigitálnym prevodníkom (s CINCH konektormi na analogový signál a softwarovým prevodníkom a anténou na TV vysielanie aj digitálne)“ včetne s software. Cena nie je vysoká.
orientačne, aby ste vedeli, ako vyzerá takýto prevodník: https://www.a­mazon.com/USB-2-0-Audio-video-Converter/dp/B06XJ­KSJZ8

Mravenec

Super, dobrý nápad, díky.👍