Petra Klbova

Jak začít s programováním stranek

Ahojte, ráda bych si nechala poradit. Chci začít s jednoduchým programováním internetových stránek a na internetu jsem narazila na tuto stránku https://skillme­a.cz/online-kurzy/online/pro­gramovani. Co si o tom myslíte, nebo máte někdo zkušenosti s touto stránkou? 😄 Za každou odpověď mockrát děkuji.

Odpovědi
seraphico

Předně podotýkám, že neznám žádné on-line kurzy na programování, ale když se podívám na samotnou stránku a její obsah, tak mám trochu pochyby. První věc, která mě zarazila jsou cookies. Když nechci dát souhlas, tak musím jít do nastavení, odškrtat zapnuté cookies (už tady je nelogičnost, protože když nezvolím „Ano, souhlasím“, ale „Nastavení“, tak je jasné, že je chci omezit, takže by měly být už předem odškrtnuté) a teď co? Jsou pouze tři možnosti kam kliknout, a to „Nastavení“, „Ano, souhlasím“ nebo kliknout na křížek. Kliknu-li na „Nastavení“, tak se vrátím pouze o krok zpět, což nic neřeší. Kliknu-li na křížek, tak v dalším prokliku na mě opět vyskočí cookies. No takže zbývá poslední možnost, a to „Ano, souhlasím“. Má to hlavu a patu? Není to nelogické? Nenabádá to k myšlence, že tedy s těmi všemi cookies souhlasím? Mělo by tam být spíše tlačítko „Uložit mé nastavení“, ale co bychom mohli chtít od firmy, která nabízí kurzy k programování. 😄

Další věc, která mě „pobavila“ a zároveň by mě odrazovala od uzavření smlouvy s touto firmou je lákavá formulka u každého kurzu:

„Garance vrácení peněz do 14 dnů, pokud nebudeš s online kurzem spokojen.“

Ale v podmínkách se potom dočteš tohle:

„V případě, kdy nebudete s naší Službou spokojeni, můžete se na nás do 14 dnů ode dne úhrady
předplatného či Kurzu obrátit s žádostí o vrácení peněz. Vrácení peněz bude poskytnuto na
základě našeho výhradního uvážení.“

Chápu, že tím chtějí předcházet vyčůraným uživatelům, ale pak se zkrátka nejedná o garanci, takže klamavá reklama.

Další věc. Pokud úplně dole kliknu na ikonu Facebooku, tak mě přesune na mobilní stránky FB (jsem na mobilu) a vyzve mě to k přihlášení, nebo k vytvoření účtu. Účet u FB mám, dám tedy přihlášení a otevřeme se mi pouze FB aplikace na mé domovské stránce, takže mě to nepřesměruje na jejich FB stránky. Opět dobře naprogramováno. 😄

To jsou první tři věci, které mě trkly a pravděpodobně toho bude více, takže záleží, jestli chceš jít do spolupráce s někým takovým. Na mě tahle firma nepůsobí dostatečně solidně.

Dochy

Musím souhlasit se seraphico. Mně tedy stačili ty sušenky, dál jsem to nestudoval. Ty stránky jsou neprofesionální už v tomhle a zbytek budu věřit kolegovi. Určitě bych podobným nestrkal za tohle prachy. Pokud se jim snažíš dělat reklamu… No tak potěš koště. Jo zběžně jsem kouknul na nějaký kurs a popravdě zrovna na programování mít videokurs považuju za dost neefektivní. Podle mně má smysl především textový materiál, eventuálně živá interakce. V textu můžeš efektivně vyhledat téma které zrovna potřebuješ, nemusíš trávit hodiny tím aby Ti někdo přeslabikoval to co už znáš. A reálně web je takovýchto materiálů plný. Co potřebuješ je vědět co přesně chceš dělat a až to budeš vědět, tak ze které strany se do toho zakousnout. Lidí, kteří se rozhodli, že budou „programovat“ pak si udělali webovou stránku a tím se ujidtili, že programovt „umí“ je všude hafo.

Alesh

Před lety se jako učebnice používal https://www.jak­psatweb.cz/, kde to je snad vše zadarmo, jen mám dojem, že to autor už moc neaktualizuje, čili je to poněkud zastaralé, nicméně na pochopení základních principů určitě dobré.
Pokud jde o něco více použitelného, tak já bych asi zkusil spíš https://www.it­network.cz/html-css, mají to stylem nějaké lekce zadarmo, nějaké si zaplatíš, pokud koupíš celý kurz, máš slevu. Zrovna tak se dá vyčíhat akce, kdy máš výraznou slevu na nabití bodů.