Jak začít s programováním?

Potřeboval bych nějakou e-knihu, učebnici, video-návod, nebo nějaký blog ( všechny tyto věci jen 100% spolehlivé ), který by mě uvedl do tohoto tématu. Chtěl bych programovat weby, grafika a tak. Pak bych potřeboval asi nějaký programy, který by mi s tímto pomohly. Díky za odpovědi

Odpovědi
fortin

Začni s „Res Hacker“. K tomu žádnou knihu nepotřebuješ. Ze začátku začít s překladem nějakého programu (v GNU licenci) do češtiny. Mít po ruce verzi programu v češtině k porovnání. To je lepší start než usínat při čtení.

blesk26

Jestli se chceš zaměřit na weby, tak první ze všeho doporučuju naučit se čisté xhtml s css, aby sis mohl udělat nějakou lepší šablonu. Knih o tom je spousta, ale myslím, že ti budou stačit články na netu, je toho fakt spousta, stačí si to hodit do googlu.

Jakmile toto zvládneš, je na čase podívat se PHP. Ono to vcelku není těžké. Zezačátku doporučuju vyhnout se objektově orientovanýmu programování, je to trochu složitější na pochopení, než klasické procedurální.

Opět existuje spousta materiálů online, blogy, články, ale pokud chceš knihu, asi bych zkusil PHP a MySQL bez předchozích znalostí (link ve zdroji), tam by mohly být vysvětleny principy, cykly apod.

Princip ale není v tom číst si knížky, ale zkoušet programovat, vytičit si cíl, chtít to dokázat. Krůček po krůčku zkoušet nové věci a kombinovat je s tím, co už znáš. Google ti s tím hodně pomůže, jen se toho nebát :)

Zdroj: http://knihy.cpres­s.cz/knihy/po­citacova-literatura/pro­gramovani-www-stranek/php-a-mysql-bez-predchozich-znalosti-pruvodce-pro-samouky/

Hlada

Na tvorbu statických stránek se nemusíš učit programování. Html a css jsou značkovací jazyky. Zatím pořád nejlepší jsou na učení stránky http://www.jak­psatweb.cz/. Na css můžu doporučit knihu z Grady CSS chybějící manuál. Jako editor se mi nejvíc osvědčil PSPad, pak Amaya a Roden.
Dynamické stránky jsou pak už skutečné programování. Budeš se muset naučit Java Script a PHP. S tím se ale teď nezatěžuj, nauč se zatím html a css. Bez toho nemůžeš jít dál.