Jak začít malovat na hedvábí?

Dobrý den chtěla bych poradit jak začít malovat na hedvábí a co na to všechno potřebuji,děkuji Anděla

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Budete potřebovat hedvábí, rám na uchycení, kontury, barvy, štětce, mističky na míchání barev, předkreslovací tužku, případně efektovou sůl a fén nebo žehličku.

S popisem techniky bych Vás odkázala na návody na internetu - jsou poměrně obsáhlé a dobré.

Zdroj: http://www.hobby-kohout.cz/tec hniky/

Další odpovědi:

Já bych začala návštěvou něktérého z kurzů malování na hedvábí, mě to docela pomohlo. Technik a pomůcek je hodně a na kurzu zjistíte co vám líbí a co k tomu budete potřebovat.

Pokročilý

Můj otec maloval na hedvábí( v té době to byly padáčky ze světlic) anilinovými barvami. Nevím, jestli se v současnosti používají, protože jsou jedovaté. Dosahoval realistických obrázků jako jsou květiny , portréty a pod. Vím, že potom hedvábné plátno vypral a stabilizoval asi v octu. Barva potom nešla odstranit ani opětným vypráním. Já jsem po něm tento talent nezdědil.Pamatuji si,že používal vypínací rámeček. Byly to dva dřevěné rámečky do sebe těsně zapadající.V nich plátno vypínal.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.