Lenna

Jak zachranit manzelstvi?

Moje kamoska ma 30 let manzela a poslednich 10 let jim to neklape.Ona se snazi,aby spolu neco podnikli,ale on si neustale vymysli,ze mu neco nevyhovuje.Je dost samotarsky,ale uz maji deti pryc z domu a ona nechce byt jen doma a stereotypne zit.Uz mela i milence,on taky,ale pak se to vratilo zas do starych koleji.Poradte,jak ma prinutit manzela,aby se premohl a jel s ni treba na hory?

Odpovědi
Lencis

To co teď napíšu je zcela mé přesvědčení. Nejsem zástance rozvodů a jsem straomilec, který si myslí, že manželství by mělo být svazkem na celý život.

Nicméně se obávám, že to co popisujete už je nezvratný stav. Deset let je opravdu dlouhá doba a přesto, že nemohu takto z pár řádků soudit, dle toho co píšete ti dva jsou spolu jen z nějaké setrvačnosti, možná z pohodlnosti hledat někoho jiného… ale rozhodně ne z lásky. Moc nechápu jak je méžné, že ve 30 mají děti „pryč z domu“, ale zkrátka a dobře, pokud nemají žádné společné závazky moc dlouho bych se nerozmýšlela. 30ti letý člověk ještě může najít štestí i životní ládku. Já se ve třiceti teprve vdala 😁

Doplnění:
Zimina díky, ano pak už dává smysl ta věta o dětech pryč 😁

Nicméně bohužel mě ani po tomto zjištění žádné řešení nenapadá. Pokud by chtěli oba, byla by to jiná, mohla by pomoci třeba i nějaká poradna apod., ale takto to vidím opravdu bledě. Navíc v pokročilejším věku už většině chlapům jejich klid a stereotyp vyhovuje, takže Lenna jediné co pro kamarádku můžete udělat je to, že ji občas vytáhnete vy a nebo jí najděte rovnou nějakého šikovného kamaráda 😁

zimina

Lencis, spatne jsi to pochopila. Neni jim 30 let, ale 30 let jsou spolu. Takze bych tipla cca 50 let. I to si myslim ze je vek na to si najit jineho partnera. Ja bych asi nevydrzela 10 let v takovem stavu, ale jsem teprve 8 let vdana tak nemohu asi tolik radit.

Michal

Jsou odborné poradny a kladné příklady.Okopáváte zahrádku, poproste o pomoc.
Naklást si vysoké cíle je hrubou chybou a mánévrovat dětmi jako zbrání a zajatci je něco podobného, ba dokonce horšího.

Attack-design

no upřímně po 10 letech už je asi dost pozdě

Dandi

Vždy je otázkou co přesně ve vztahu neklape. Sice je to moc univerzální návod, ale určitě doporučuji navštívit manželskou poradnu, kde vyškolený psycholog poradí co a jak. Jakýmkoliv špatným jednáním by mohli svůj vztah naopak oba ještě zhoršit.