Mají sny nějakou spojitost?

Myslíte, když se dvou lidem zdá podobný sen ve stejnou noc, že to má nějako spojitost? Ty sny defakto do sebe navazovaly.
Doplňuji:
Je to taková náhoda, jen tak se to nevidí:)

Odpovědi
Kelt

U některých snů snad ano, zažil jsem, že se více lidem zdál stejný sen, bylo to spojeno s úmrtím v rodině. A dokonce jsou takové věci popsány v literatuře, a na tomto principu je dokonce jedna povídka či film. Chalupník hledal doma poklad, všechno prohledal, prokopal a zdálo se mu, že najde poklad na Karlově mostě. Tak tam jel, nic nenašel, až si ho všimnul voják, se kterým se dal do řeči. Voják se přiznal, že se mu zdál sen o nějaké chalupě, kde je poklad, a byla to právě ta chalupa, kde bydlel ten chalupník. Tak přišel na to, že největší poklad je jeho rodina.
Ale jestli mají sny nějakou spojitost, proč vznikají, jaký mají význam a pod, na to je těžké odpovědět.

Jádrohlod

Ano ,a tvrdím, že u všech se najde souvislost s něčím. Ještě štěstí , že si pamatujeme jen zlomek ze všech.

Lutagame

Nějaké jednorázové sny mají malou spojitost v reálném životě , když se zdají 2 stejné (tvůj případ) je ta spojitost s reálným životem je o mnoho větší takže bych tím i počítal ale největší spojitost má ten sen který se ti stále opakuje např. ve snu : stojíš v bahně a před tebou jsou 2 ženy které se potápí a ty musíš zachránit 1 z nich v reálu : čeká tě důležité rozhodnutí jestli zůstat s manželkou nebo milenkou

Karolina2070

Dobrý den, většinou se mi moc nezdají sny nebo si je aspoň nepamatuju ale zdál se mi ošklivý sen o tom že jsem nabourala dnes mi psal můj ex přítel jestli jsem v pořádku že se mu zdají poslední dobou divný sny o tom že se mi něco děje že mě někdo unesl a že jsem nabourala potom mi to sama řekla máma že se jí zdál sen o tom že se mi něco stalo nevíte prosím co to znamená? nikde to nemůžu dohledat

Ninjakami

Zdají se mě sny stejné každých deset minut co mám dělat