Jak vznikla Brazílie?

Tím nemyslím objevení r. 1500, ale opravdu vznik, jako třeba Řím.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Brazilské císařství (portugalsky Império do Brasil) je označení pro bývalý stát na území Brazílie v letech 1822–1889. Brazilské císařství je přímým předchůdcem dnešní Brazílie. Císařství vzniklo v roce 1822 oddělením od Portugalska pod vedením korunního prince Pedra I. a zaniklo vojenským převratem v roce 1889 jenž svrhnul jeho syna císaře Pedra II.

Po návratu královské rodiny do Portugalska, v Lisabonu následně cortesy (lidové shromáždění) zrušily rovnoprávnost Portugalska a Brazílie a snažily se obnovit její koloniální status, což v Brazílii vedlo k hnutí za nezávislost, do jehož čela se postavil právě Dom Pedro, jenž byl vždy nakloněn liberálním myšlenkám. Dom Pedro nakonec vyhlásil nezávislost Brazílie na Portugalsku a 12. října 1822 byl jako Pedro I. prohlášen císařem Brazílie. Titul císaře namísto krále, měl zdůraznit rozmanitost Brazílie a částečně emulovat Napoleona, jako liberála a revolucionáře.

Pedro II. vládl jako brazilský císař 49 let. Přinesl Brazílii ekonomickou stabilitu a pokrok. Na konci jeho vlády bylo v Riu de Janeiru 118 škol. Pedro také podnikal kroky ke zrušení otrokářství. Neočekávaně dlouhá a nákladná Paraguayská válka z let 1865–1870 celkem zmenšila jeho popularitu. Vojenský převrat 15. listopadu 1889 svrhnul monarchii. Císař a jeho rodina odešli do exilu v Evropě. Nová brazilská vláda utvořila novou federativní Brazílii po vzoru USA.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bra­zilsk%C3%A9_c%C­3%ADsa%C5%99stv%­C3%AD

Další odpovědi
annas

Takže z jiného soudku. Jde o neupravený překlad, ale snad je srozumitelný.

Za prvé, neexistuje žádná souvislost mezi brazilskými ořechy, para ořechy a para ořechy, pojmenování země.

Stará irská legenda tvrdí, že je to fiktivní ostrov v severním Atlantiku, který je zahalen v mlze, až na jeden den, každých sedm let, a dokonce pak to bylo ještě není dostupný, byl tento ostrov nazýván Brazílie nebo Hy-Brazílie mezi mnoha jinými jmény. Na mapě z Katalánska z roku 1480 lze nalézt ostrov s názvem „Illa de brasil“, která leží na jihozápadě Irska, má umístění tajemného ostrova. Pokud Hy-Brazílie je přeložen z jejího keltského původu „Bress“, pak ostrov by byl nazýván „požehnané země“ v angličtině. Tam jsou někteří historici, které tvrdí, že navigátor Pedro Álvares Cabral, portugalský průzkumník, který tvrdil, že našel Brazílie, když našel legendry ostrov, když udeřila na pevnině v Brazílii v roce 1500 a nazval tento nový pozemek pod tímto jménem. To je v contry k tomu, že první jméno, Brazílie dostal byl Ilha de Vera Cruz (Ostrov opravdového kříže ), později Terra de Santa Cruz (Land of the Holy Cross), a teprve později Brazílie.

Nejvíce populární teorie je o tom, jak Brazílie přišla ke jménu, je spojení s dalším strom, strom brazilwood (Caesalpinia echinata). Již portugalští průzkumníci prozkoumá našel strom, který měl hluboký červený odstín na vnitřní a nazval jej „pau brasil-“ je hůl s názvem „pau“ v portugalštině a „Brazílie je řekl, aby přišel z portugalského slova pro žár, který je "Brasa“. Toto jméno, „pau brasil-“, byl používán před pojmenovat podobné stromy, z Asie, ale barvivo, které se vyrábí z těchto stromů bylo nižší než stromy z Brazílie a tento strom a jeho výrobu, brzy se stal velmi důležité, export a výrazně přispěl k ekonomice této části světa a Portugalska, a tedy logickým vyústěním v volat země pochází, Brazílie.

Dalši informace v odkazu.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.brazil.org.za/e­tymology.html&prev=/­search%3Fq%3Do­rigin%2Bof%2Bt­he%2Bname%2BBra­zil%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DW95%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs
Doplňuji:
Ve stejném odkazu je i historie vzniku, ale raději okopíruji, protože se musí překliknout. Sloupec Historie zahrnuje Etymologii a Prehistorii.

t%2Bname%2BBra­zil%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DW95%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

Historici a vědci zjistili, že společenství lidí žilo v čem je nyní známý jako Brazílie tak dlouho, jak 8 000 lety. Tyto první sledovatelné lidé byli kočovní a polořadovka-kočovný lidé, kteří věřili (ačkoli ne dokázaný), že pochází z části Asie při hledání bohaté loviště. Říkalo se Indové v portugalské, kdy byl tento evropský národ nakonec dorazil. Chcete-li získat do Jižní Ameriky z Asie, museli přes Tichý oceán a / nebo Beringově úžině.

Nakonec by populace se dělí na 1) zemědělské osady, které pěstují a žil mimo zemi, a 2) polořadovka-kočovné lidi, kteří se přestěhovali asi najít vhodnou potravu a vodu. Tyto časné společnosti lovili, lovit a stal se jejich vlastní zboží přežít. Zemědělství folk žili na západ od pohoří And a nakonec se stal urbanizované v průběhu času. V polořadovka-kočovné cestující žili na východ od těchto hor. Ani jeden z těchto civilizací rozvinuli významnou písemnou formu historii nebo jakékoliv významné budovy. Proto je jen málo známo o nejstarších obyvatel v Brazílii.

Jednotlivé původní kmeny a osady číslovány kolem 2 000 kdy portugalský poprvé objevil Brazílii, jak to přišlo být známý. Když tito Evropané přišli v 16. století, se ocitli uprostřed lidí, kteří praktikovali kanibalismus, byli zapojeni do kmenových válkách a bude bojovat za populární strom Brazilwood pro cenné červeného barviva. Proto tyto nově příchozí cítili, že to bylo nutné „civilizovat“ domorodce. Oni také okamžitě začal se oddávat sexuální vztahy s těmito ty, vytváří velmi smíšené kultury, která je i nadále jednou z charakteristik země k tomuto dni. Oni také přinesl s sebou mnoho nemocí z Evropy, který zničil obrovské množství brazilských domorodci. Ačkoli neúmyslné, to byl zodpovědný za smrt celých kmenů, protože se přehnala přes zemi nekontrolované a nezpracovaný. Původní populace těchto původních ty se odhaduje na zhruba 200 000 dnes, se většina z těchto ty obývající džungli.

anonym

Jestli myslíš Brazílii- město (když zmiňuješ Řím) tak asi takhle:
http://www.bra­zilieweb.cz/hlav­ni-mesto-brasilia-14
Doplňuji:
http://www.bra­ziltours.cz/bra­zilie_brasili­e/brasilia.htm

arygnoc

tu si dovolím lucilej doplniť:
prvý štát na území Brazílie vznikol v rokoch 1630 – 1695: vzbúrení čierni otroci vytvorili republiku Palmaris.

viacej na http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=Bra­zília