talka

Jak asi původně vznikaly státy/země?

Snad právem silnějšího – kdo si co zabral?

Nejlepší odpověď
fcoop

Každý živý tvor na této planetě si hájí své teritorium.
Značkuje si ho,brání si ho.
Je to jeho životní prostor.
Někteří zkoušejí urvat si z cizího = přirozený výběr.
Člověk,vybavený mozkem se chová sofistikovaněji.
Ale princip je ten samý.
Lidově:„Žer,nebo budeš sežrán“.

Další odpovědi
marci1

„Původně státy vznikaly tak, že se populace nasunula na nějaké území, které nikdo nenárokoval, a tam začali uplatňovat moc. Když to bylo v dobré víře, nikdo je nerušil, dokázali to uhájit, tak tam vznikl státní útvar.“ 🙂
Státy vznikají právně revoluční nebo legální cestou. Značné množství států vzniklo odštěpením od větších celků v rozporu s právním řádem původního celku.
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/1527570-vyhlaseni-statu-se-obejde-bez-soudu-u-spornych-uzemi-je-potreba
Ad: „barbakan“: Ten Čech mě taky štve, proč nešel k moři? Zřejmě již bylo obsazeno. 🙂

anonym

To by mne také zajímalo. Jak je možné, že Rus ovládl takovou zemi, Lech o něco menší, zatím co Čech malou, mrňavou zemičku?!

Kepler

Jistěže právem silnějšího. Vůdce nějakého kmene si podrobil jiné kmeny, vznikl národ a ten si zase podrobil jiné národy. Došlo k asimilaci národů a vznikl stát. A tak furt dál…

talka

Ještě že my to aspoň víme: náš Praotec to jistě myslel dobře.

talka

Ad barbakan: třeba se víc množili, byli početnější/silnější a snáz zabrali větší díl země!?

anonym

Talka, ještěže s nimi nebyl i ROM, to by byla země obrovská. 😁

talka

Asi jste myslel Rom+Rus?!

Kepler

Mammamia, praotec Rom – to by nám tu ještě scházelo!