PetrHO

Jak vznikají na růžích ostny a proč se snadno ulomí ?

Nejlepší odpověď
Funna

osten, na rozdíl od trnu, vzniká jen z vrchní vrstvy pokožkových buněk…ostny mají například maliny, ostružiny anebo právě ty zmiňované růže…ostny rostou rostlinám z pokožky, jako nám chlupy…a proto se snadno ulomí…
trn je přeměněná část rostliny – stonku, listu nebo i kořene a tvoří stejné buňky jako třeba stonek…proto nejde lehce odlomit…

Další odpovědi
Agneta

Vznikají dost rychle…:D
Té rostlině to dojde, že jiným chutná a tak si během 100 000 let pořídí trny…a ještě ohnuté dolů kvůli šplhounům…:DDD, a to by si někdo myslel, že rostliny nepřemýšlí…(jen jim to trvá trochu déle) co je to sto tisíc let, že?

Löwe

Obyčejně tam vyrostou ;)