nesvalnatej

Jak vyrobit činku?

Jakoukoli nechce se mi investovat do normální…
Doplňuji:
Promiňte ještě se soustruhem neumím je mi 15 :)..Nějakou pro začátečníky ;)

Nejlepší odpověď
arygnoc

kedysi sme začínali so železnou tyčkou, na ktorej boli dva kýble vody (každý na jednej strane.
A ýe sme sa tejto činky nadvíhali.

Zaimprovizuj, nikto z nás nevie, čo máš poruke.
Poobzeraj sa okolo a niečo vymysli.
A nevyhováraj sa, čo nemôžeš.

Keď sa ti to podarí, kľudne sa tu pochváľ, aký si šikovný.
A my to oceníme. Zatiaľ niet čo oceniť.

Další odpovědi
Michal Kole

Sežeň si ocelovou kulatinu, na soustruhu upíchni dvě stejné „závaží“ na koncích
pak si kup závitovou tyč a 4 matice s plastickou hmotou uvnitř závitu (aby se nepovolovaly) ty závaží provrtej protáhni závitovou tyč a z obou stran závaží dej matice.

Před tím si ale musíš spočítat rozměry těch závaží a závitové tyče

hustotoa oceli je cca od 7600 do 8000 kg/m3
Doplňuji:
2× 2L PET flaška

Drap

Místo jednoruční čínky můžeš použít plnou plastovou láhev. Můžeš plastové láhve naplnit pískem, nebo betonem, spojit jich třeba ěkolik dohromady, propojit tyčí, třeba i dřevěnou a máš čínku o větší váze.

anonym

Nesvalnatej, řešíš intenzivně fyzičku, což je chvályhodné. Já Ti nejdřív chtěla napsat, aby sis pořídil soustruh…, potom mi došlo, že jsi to Ty a že by to nebyl ani moc podařený fór.
Zkus nějakou tělocvičnu, jestli třeba nemění staré vybavení a činku by Ti neodprodali. Není to sice nejpravděpodob­nější, ale náhoda je „blbec“ a můžeš mít štěstí. Nebo si podej inzerát. Někomu může nevyužitá činka ležet doma pod postelí, kde se na ni akorát práší a rád se jí třeba zbaví. Určitě máš dost kamarádů, tak rozhoď sítě a uvidíš.

honza19hk

otázka je jakou činku-jednoruční,dvou­ruční??
nejjednodušší je výroba na soustruhu,ale taky mě napadlo,že by ses mohl zeptat třeba v nějaký výkupně starého železa třeba tam nějakou mají a prodají ti ji.
Za nás se používala dlažební kostka.

jinak pokud se soustruhem neumíš,tak nějakej zámečník ti to stočí,když si seženeš kulatinu( doporučuji tak pr. 160–200mm na jednoruční a pr. 250–400mm na dvouruční.Upo­zorńuji že půl metru takové kulatiny může mít i 200kg.Tobě sice stačí kolečko ale musí být z čeho to vyrobit.

jendahun

Moje první činka byly kola od důlního vozíku,druhou mi udělal táta z betonu,byla hranatá a železná tyčka mezi čtverci.Plnohod­notnou náhradu za činky máš,když si koupíš pružinový posilovač – expander.Jedna pružina = asi 15 kilo.Jinak se dá použít každý kus železa jako závaží za opasek,nebo do rukou.