Jak vyrobit činku?

Jakoukoli nechce se mi investovat do normální...
Doplňuji:
Promiňte ještě se soustruhem neumím je mi 15 :)..Nějakou pro začátečníky ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

kedysi sme začínali so železnou tyčkou, na ktorej boli dva kýble vody (každý na jednej strane.
A ýe sme sa tejto činky nadvíhali.

Zaimprovizuj, nikto z nás nevie, čo máš poruke.
Poobzeraj sa okolo a niečo vymysli.
A nevyhováraj sa, čo nemôžeš.

Keď sa ti to podarí, kľudne sa tu pochváľ, aký si šikovný.
A my to oceníme. Zatiaľ niet čo oceniť.

Další odpovědi:

Zlatý

Sežeň si ocelovou kulatinu, na soustruhu upíchni dvě stejné "závaží" na koncích
pak si kup závitovou tyč a 4 matice s plastickou hmotou uvnitř závitu (aby se nepovolovaly) ty závaží provrtej protáhni závitovou tyč a z obou stran závaží dej matice.

Před tím si ale musíš spočítat rozměry těch závaží a závitové tyče

hustotoa oceli je cca od 7600 do 8000 kg/m3
Doplňuji:
2x 2L PET flaška

Zlatý

Místo jednoruční čínky můžeš použít plnou plastovou láhev. Můžeš plastové láhve naplnit pískem, nebo betonem, spojit jich třeba ěkolik dohromady, propojit tyčí, třeba i dřevěnou a máš čínku o větší váze.

Nesvalnatej, řešíš intenzivně fyzičku, což je chvályhodné. Já Ti nejdřív chtěla napsat, aby sis pořídil soustruh..., potom mi došlo, že jsi to Ty a že by to nebyl ani moc podařený fór.
Zkus nějakou tělocvičnu, jestli třeba nemění staré vybavení a činku by Ti neodprodali. Není to sice nejpravděpodobnější, ale náhoda je "blbec" a můžeš mít štěstí. Nebo si podej inzerát. Někomu může nevyužitá činka ležet doma pod postelí, kde se na ni akorát práší a rád se jí třeba zbaví. Určitě máš dost kamarádů, tak rozhoď sítě a uvidíš.

Stříbrný

otázka je jakou činku-jednoruční,dvouruční??
nejjednodušší je výroba na soustruhu,ale taky mě napadlo,že by ses mohl zeptat třeba v nějaký výkupně starého železa třeba tam nějakou mají a prodají ti ji.
Za nás se používala dlažební kostka.

jinak pokud se soustruhem neumíš,tak nějakej zámečník ti to stočí,když si seženeš kulatinu( doporučuji tak pr. 160-200mm na jednoruční a pr. 250-400mm na dvouruční.Upozorńuji že půl metru takové kulatiny může mít i 200kg.Tobě sice stačí kolečko ale musí být z čeho to vyrobit.

Bronzový

Moje první činka byly kola od důlního vozíku,druhou mi udělal táta z betonu,byla hranatá a železná tyčka mezi čtverci.Plnohodnotnou náhradu za činky máš,když si koupíš pružinový posilovač - expander.Jedna pružina = asi 15 kilo.Jinak se dá použít každý kus železa jako závaží za opasek,nebo do rukou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.