lukas.lukas

Jak vyrobit činku, nebo jiná závaží abych mohl posilovat ?

Doplňuji:
A kolik taková např 8kg činka stojí ?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Dvě plné petlahve, které se dobře drží =) Tam si můžeš vybrat i „velikost“ … půl l, l, 2l … =)
Doplňuji:
To se jukni na net kolik stojí, třeba na seznam na zboží, tam si vybereš i která by ti nejvíc vyhovovala nebo se ti víc líbila.
P.S. Co vím od svého bývalého, tak nezáleží na váze činky, ale na technice =)

Další odpovědi
chudst

A neni lepsi si cinky koupit? Cim je muzete nahradit… prakticky cimkoli tezkym. Klidne treba PETkou s piskem, nebo treba pytlem praciho prasku. Ale cinky jsou praktictejsi. Co se tyce jinych zavazi, tak nevim.

edit.: 8,5kg stoji kolem 700,– : http://www.ab­csport.cz/cin­ka-jednorucni-370-25-zavit-8-5-kg-ean14061-skup287.php Nicmene osobne s cinkami nepracuji, ale nevim, jestli neni lepe zacit s lehcimi a cvicit hlavne techniku (edit. editu: viz berusinka :)). Nevim, mozna ne a 8kg je adekvatni.

tuCZek

se vyplatí bazarové
třeba: http://sportovni-vybaveni.sbazar­.cz/jednorucky-cinky-2x10kg-za-950-kc-plzen-praha-o5772838.html

Valky

Pokud nemáte známého, který svařuje atd… tak se to nevyplatí… já mám speciální činky, na které se dají doplňovat závaží, dostala jsem je na Vánoce a myslím, že to není taková hrůza…

Rocky

Tak je mnoho způsobu, známej má brzdy z auta vylité betonem a může si tak přidávat jak potřebuje, jen si sehnat nějakou tyč dobrou, a ja použivám 25kg závaží z traktora a dám do každe ruky jedno a je to paráda. Dají se nahradit, jen člověk musí hledat.

BandiOl

Zkuste kettlebell, nebo také je dobrý i clubbell.
Ale objednávejte pouze železné modely s gumovou podložkou.