Pokročilý

jak vypočítám odpor na snížení napětí?

budu kupovat toto Handsfree.
http://www.ebay.com/…
je to na baterku. Ale do auta to chci napojit natvrdo. Protože je v autě 12V tak se ptám jak zjistím jaký odpor tam mám dát když by to bylo třeba na 3V. když neznám proud. Vím, že R=U/I ale já ten proud neznám. Předpokládám, že bude stačit odpor cca 1W ale kolik ohmů to nevím. Můžete mi prosím poradit

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

1. Dané zařízení je podle Tvého odkazu dodáváno včetně USB napájecího kabelu a USB zdroje do autozásuvky. Tím je celý Tvůj problém vyřešen.

2. U podobného zařízení Ti nějaký odporový dělič nestačí, buď bude dávat málo při zátěži spotřebiče, nebo bude dávat příliš, pokud je spotřebič ve standby, nebo bude příšerně žrát z rozvodů auta a topit. Dělič s odporem se dá použít tam, kde má zařízení konstantní, relativně nízkou, spotřebu, Ne u zařízení, které bude spotřebu měnit výrazně podle toho, zda je aktuálně používáno a jak hlasitě zrovna někdo mluví. Potřebuješ regulovaný zdroj napětí, které se dělají buď lineární (v daném případě s účinností hodně pod 25%) nebo spínané (s účinností běžně 70-90%). Vzhledem k současným cenám se nyní používají téměř výhradně spínané.

Další odpovědi:

Zlatý

Tady si s pouhým odporem nevystačíš, potřebuješ to napájet 5VDC bez ohledu na zatížení...
Proč to prostě nepřipojíš přes ten měnič 12VDC/5VDC, který je součástí dodávky??
Pokud si troufáš na bastlení s odpory, je rozebrání autozástrčky a připojení měniče natvrdo a jeho ´zakrabičkování´ výrazně jednodušší...
;-)

Bronzový

Musíš znát hodnotu proudu, který si bere spotřebič, jinak to nespočítáš. Rozdíl napětí zdroje a spotřebiče vyděl proudem spotřebiče a máš odpor. Výkon rezistoru vypočítáš vynásobením rozdílu napětí proudem.

Pokud je součástí dodávky i USB napájecí kabel a adaptér do autozásuvky, tak žádné odpory neřeš.

Pokročilý

Já když potřeboval snížit napětí, tak jsem používal diody. Mají (ne všchny ) třeba i 1,2V úbytek napětí,tak jicg stačá dát několik za sebou.Kromě toho, že dokáží to napětí snížit, tak dokáží dodat i proud (já potřeboval 10A)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.