růža

Jak vymoci alimenty?

Dobrý den, mám s bývalým manželem syna a výživné bylo stanoveno na 1000,– kč měsíčně, jelikož se pohyboval neznámo kde a naplatil. K dnešnímu dni nezaplatil ani kč, takže mi dnes dluží už 58000,– měl by být ve výkonu trestu,ale nevím to jistě. Na policii i u soudu už je oznámení o neplacení podanné, ale zatím se nic neděje. Dá se nějak zjistit, zda bývalý manžel je skutečně ve výkonu trestu? A zda mám nějakou šanci peníze vymoci?

Odpovědi
anonym

Pokud jste podala na policii trestní oznámení o neplacení výživného a již je věc řešena soudně, tedy podána obžaloba státním zastupitelstvím, zeptala bych se přímo tam, zda je známo, kde se obžalovaný – tedy bývalý manžel – momentálně nachází, zda je znám jeho pobyt. Jinak soud si pak sám zjišťuje, zda se osoba nachází v některé z věznic v ČR – existuje centrální evidence vězňů.