leon2

dobrý den,bývalý přítel a otec měho dítěte chce vymazat z rodného listu dcery a já bych s tim souhlasila. půjde to?

otec na dítě neplatí alimenty a nejeví o ní vůbec zájem. od narození je dcera svěřená mně do péče.

Nejlepší odpověď
anonym

Nepujde . A nevim , proc by jste souhlasila. O alimenty si zazadejte soudne. Je to preci pro vase dite. A i kdyz se vam momentalne muze dobre darit , nikdy nevite co bude v budoucnosti. Jako otec platit musi. A je to jen ve prospech ditete. I s vami se muze cokoliv stat a decko by pak bylo bez prostredku. Nebo vam to v budoucnosti vycte , az by chtelo studovat a vy na to nebudete mit. U otce se muze situace zlepsit… a i kdyz ted nema , tak vam bude doplacet socialka. Nechapu ,… ale neni na me , abych soudila. jen odpovidam. Uvazujte oba !! -iv-

Další odpovědi
Hykam

Myslím, že by to šlo, ale pravděpodobně budou požadovat, aby si vaší dceru osvojil váš nynější přítel/manžel.
Jinak nemáte šanci uspět, přestože otec nejeví zájem a neplatí alimenty.
Pokuste se alimenty vymáhat soudně, o to mu zřejmě i jde aby jste na alimenty od něj neměla nárok, ale tím ošidíte svou dceru, protože to jsou peníze pro ni.

dědapetr

Jde to,tady jeden příklad:
Zpěvačka Magda Malá dala vymazat otce své dcery z rodného listu.
Zpěvačka Magda Malá nechala v rodném listě změnit otce své osmileté dcery Magdalenky. Biologického otce, kameramana Aleše Matějku, nechala vyškrtnout a nahradila ho přítelem Vladimírem Horákem.

http://www.mo­jecelebrity.cz/cla­nek/zpevacka-magda-mala-dala-vymazat-otce-sve-dcery-z-rodneho-listu-123056

Deli

Souhlasím s -iv- , ale ještě jedna drobnost – kdyby nedejbože nastala v budoucnu u dcery nějaká zdravotní komplikace a ona potřebovala darování orgánu, zvažuje se nejdříve dárcovství v rodině. A otec, ač vlastní, ale nezapsaný v RL darovat orgán nemůže. (Tak mi to doporučila úřednice na matrice, když jsem po narození první dcery zvažovala, zda vůbec otce do RL zapsat. Nakonec jsem to udělala. A ty alimenty taky nejsou k zahození. Když o ně z principu nestojíte, ukládejte je dcerce na její účet, jednou bude ráda. Jsou to přeci JEJÍ peníze, tak ji o ně nepřipravujte.

arygnoc

jde to.

bohužel je to vázáné na adopci, t. j. ten, kdo bude zapsán jako otec, bude muset dítě adoptovat, čímž mu vznikají všechny povinosti (a práva) jako otci původnímu (i případná pozdější alimentační povinost).

Není možné, aby dítě zůstalo bez otce „mám ho sama“), to se dá jenom při porodu, když matka neuvede otce (na to má právo).