luculda32

Jak vyčistit lihový fix z oblečení?

Jak mám vyčistit z oblečení (100% polyester) lihový fix? Zkoušela jsem to lihem, ale skvrna se ještě víc rozmazala.

Odpovědi
michael69

Lihem ano,ale pak to musíte vzít nějakým saponátem (třeba tekuté mýdlo) a promnout to a pod kohoutkem vypláchnou. To celé několikrát opakovat.Takto lze sundat třeba čáru od propisky.
Doplňuji:
Spíše vlažnou vodou a nebo studenou.Jen upozorňuji,že někdy se to úplně nepovede vyčistit.Ta propiska ale nebývá problém.

anonym

Tak když něco zašpiním lihovým fixem, tak používám voňavku, protože voňavka to nějak oddělá, ale opravdu nevím jak!

Conchus

Ano, lihem. Ta voňavka je jenom aromatizovaný, cca 65%ní lihový roztok

briketka10

zkus prohledat tento odkaz :
http://medicin­man.cz/?p=meto­dy/skvrny
Doplňuji:

zkuste se v drogerii podívat po přípravku L.O.C. – univerzální čisticí prostředek…(nejen) na čáry od fixek je výborný.

Anka1597

Zkuste to žlučovým mýdlem. Mně to vždy pomohlo a seženete ho v DM. Hodně štěstí při odstraňování. 🙂

JanRadovan

Lihem a pak rychle proprat pod vodou s trochou mýdla. A příště raději používat vypratelné fixky http://www.sev­t.cz/produkt/fi­xy-jovi-silne-maxi-48-ks-vypratelne-v-kelimku-4%C3%97-12-barev-41806900/ 🙂