Didakt

Jak ukončít pracovní poměr ve zkušební době?

Jsem od 1.července v novém zaměstnání a od prvního září mám nastupovat do nové práce, jelikož stávající práce mi nevyhovuje. Vedoucí je se vším už skoro měsíc obeznámena, ale zaslechl jsem něco o písemném ukončení zkušební doby. Musím vedoucí odevzdat i písemnou formu ukončení pracovního poměru? Respektive je pravda, že se během zkušební doby můžu kdykoliv otočit (i během směny) a odejít bez jakéhokoliv postihu?

Nejlepší odpověď
Dochy

„Písemné ukončení zkušební doby“ – určitě ne 😉 (jednoznačně chybná a zavádějící volba termínu)

Písemně – určitě ano.

„Takové zrušení pracovního poměru musí být provedeno písemně a pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, pokud v něm není uveden den pozdější. Oznámení o zrušení pracovního poměru musí být navíc doručeno druhé straně nejpozději do uplynutí zkušební doby, jinak by bylo neplatné.“
http://www.no­vinky.cz/kari­era/427944-poradna-jak-zrusit-pracovni-pomer-ve-zkusebni-dobe.html

Podrobnosti (včetně správné terminologie) bych očekával od Ivzez (jestli ji ještě baví odpovídat stále na to samé 😉

Další odpovědi
ivzez

Ano, během zkušební doby mohou obě strany
pracovní poměr kdykoliv písemně (!!) zrušit.

Nejde o písemné ukončení zkušební doby,
ale o písemné zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

Napište:

»Ruším pracovní poměr ve zkušební době.

Místo, datum

Jméno Příjmení«

a předejte proti potvrzení převzetí na kopii nadřízenému
nebo do podatelny a nadřízenému už jen oznamte.

Místo = město/obec
Datum = den, kdy písemné zrušení předáte
Jméno Příjmení → vlastoruční podpis

Dochy

Ještě doplním: Podle všeho v případě že chcete ukončit prac. poměr ke konci měsíce a papírování mít hotové už teď, měl by tam být uveden den ke kterému se prac. poměr má zrušit. Jinak se ruší dnem předání.