biveta

Jak ukoncit pracovni pomer v zaucni dobe

Mužu na hodinu. …na den. ..dekuji Iveta

Nejlepší odpověď
ivzez

Kdo je v záruční době? Zaměstnavatel nebo zaměstnanec?

Ve zkušební době můžete pracovní poměr zrušit z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zrušení (pozor, nenapsat „výpověď“!) pracovního poměru musí být písemné a musíte je doručit druhé straně.

Nedoporučuji zaměstnavateli nic oznamovat předem, znám případy,
kdy zaměstnavatel ještě stihnul „ušít boudu“ na zaměstnance …

—–—
Nějak se mi nezdá ta „záuční doba“.
Máte v pracovní smlouvě sjednánu zkušební dobu?
Jestli ne, musela byste dát normální výpověď.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Co je to pojem záuční doba?
Pokud máš na mysli ve zkušební době, která je 3 měsíční, tak ano.
Zákon neukládá povinnost něco hlásit předem, je však doporučeno, aby bylo zaměstnavateli oznámeno předem, že zaměstnanec hodlá ukončit pracovní poměr ve zkušební době.