Reflux CZ

Jak udělat vtipné vystoupení na školní akademii na cca 1 minutu až 5 minut?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak udělat vtipné vystoupení na školní akademii na cca 1 minutu až 5 minut.
Jde mi o pobavení profesorů i žáků. Můžu se klidně domluvit s moderátorem. Můžu dělat klidně blbce. Nějaké nápady?
Nebo to může být nějaký příběh či motivační řeč. Byl bych rád za jakoukoliv radu. Jsem poměrně oblíbený, takže jsem volný na vše. Nebojím se ani nějakého vtipného tanečku, ale musí být jednoduchý. Předem díky.

Odpovědi
led

Môže to byť napríklad monológ žiaka, hľadajúceho výhovorku, prečo sa nenaučil. Dobré je použiť aj ukážku prípravy ťaháku.
Tu nemôžem nespomenúť nášho učiteľa: „Ťaháky si môžte robiť, ale nesmiete ich použiť pri odpovedi.“ Na vysvetlenie dodal „pri písaní ťaháku sa učíte, pretože správne odpovede si musíte vyhľadať a na čo vyviniete vlastné úsilie, to si aj zapamätáte“. Čo takto urobiť z tohto výstup?

bolak

To nemáš žádný příhody ze školy? Já si jich pomatuju miliony, třeba jak mi dal učitel za výrobek a praxích mojí první 11ctku, a když jsem protestoval že „jedenáct“ není žádná známka, tak mi řek že si může napsat do notýsku co chce, a abych se koukal snažit a dostal alespoň ještě jedničku, aby mi to na tu šestku na vysvědčení vůbec dalo, protože pro něj je aritmetickej průměr zásadní. Nebo jak jsem byl zkoušenej na zeměpisu a perlil asi 20 minut u slepý mapy, a na konci na zděšené zvolání paní učitelky „JAK PROBOHA MŮŽEŠ NEVĚDĚT V DEVÁTÝ TŘÍDĚ KDE JE SEVERNÍ EVROPA?!!!“ tak já jí na to tak jako nevinně povídám: „když…když…já jsem byl minulej tejden nemocnéj…“ (ale já fakt byl!).

Stačí vzít to best of Reflux za celou tvojí školní kariéru a přehrát to obecenstvu v jednočlenném souboru (případně ty a ještě jeden dobrodinec kterej bude hrát učitelku) a mělo by to stačit.

bolak

Sepiš s někým nějakou scénku, jak seš zkoušenej, ten Zeměpis je na to ideální. Třeba..
učitel dá před tebe glóbus: „ukaž mi kde leží rakousko“
ty: „zhruba támhle..“ (ukazuješ směrem z okna)
učitel: „si děláš srandu ne? tady máš glóbus..“
ty: " s tím já neumím pracovat..já na tyhle technický věci moc nejsem"
učitel: „no ták, zkus to, jak je to daleko od česka?“
ty: (zatočíš globusem..pak na něj položíš dva prsty) „to je hned vedlé, vodhadem (přeměřuješ prsty) pár cenťáků“
učitel: „tyvole to je glóbus, to je zmenšenina!!“
ty: "já říkám že s tím neumím…navíc je ten váš globus kulatej
a tak dále a tak dále

nebo vymysli vlastní scénku na nějaké psychotéma, třeba:

  1. první školní den v roce 2118
  2. školní den v době kdy porodnost v posledních letech rapidně klesala, většinu práce zastávají stroje a většina lidí pracuje ve školství, kde nyní na 1 žáka ve třídě vychází 30 učtelů

3)…

led

bolak, ale myslím že tu ide o českú školu, nie hodinu zemepisu na americkej škole. Oni naozaj nevedia, kde je tá mala zemička s menom Česká republika, pri stretávkach vo svete sa ma na to veľakrát pýtali práve americkí „vzdelanci“

bolak

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/svet-se-zblaznil-nenapadlo-me-ze-budu-v-roce-2018-diskutovat-o-tom-ze-je-zeme-kulata-rika-vedec-grygar-41340

Reflux CZ

No není vůbec špatný nápad. Máte nějaké další nápady? Děkuji.

quentos

Poněkud jste nepochopil, že bolak vás chtěl jenom naťuknout. CELÝ to za vás vymejšlet opravdu nikdo nebude.

bolak

on reagoval na led, moje odpověď tam ještě nebyla 😉

led

to nevadí, platí aj pre ten krásny zemepis 😉

bolak

zemák mi nikdy moc nešel, to byl můj kryptonit :-p