berry38

Jak správně napsat telefonní číslo do zahraničí?

Konkrétně tohle číslo u kterého je první číslo odděleno a poslední čtyři jsou bez mezery – X XXX XXX XXXX.

Na mobilu nemám symbol pomlky ani nemůžu při zadávání čísla libovolně udělat mezeru, kdykoliv chci. Na mobilu se mi číslo automaticky odděluje po zadání tří čísel – XXX XXX XXX. Takže formát výše uvedený nemůžu správně zadat. Nějaký tipy?

Odpovědi
Dismas

Ty mezery neřeš, ty nejsou vůbec důležité, 800 12 34 56 je taky to samé jako 800 123 456

quentos

Vždyť jste se ptal před pěti dny na totéž! A bylo odpovězeno jasně, že pomlčky (a ani mezery) nejsou součástí telefonního čísla. Píší se tam jen pro přehlednost.
Přečtěte si odpovědi na svou minulou (prakticky totožnou) otázku.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-na-smartphonu-napsat-nejak-telefonni-cislo-s-pomlckou?podobna=1